Nowy numer 49/2023 Archiwum

Ania Dąbrowska i Daria Zawiałow wystąpią podczas tegorocznych Dni Kultury Studenckiej na KUL

Wydarzenie będzie się odbywać 13 i 14 maja na dziedzińcu KUL pod hasłem "Solidarni z Ukrainą".

Podczas Dni Kultury Studenckiej KULturalia 2022, na dziedzińcu katolickiego uniwersytetu w Lublinie wystąpią: Ania Dąbrowska, Daria Zawiałow, IRA i Piotr Cugowski.

Jak podkreśla prof. Beata Piskorska, prorektor do spraw studentów, doktorantów i rozwoju, wydarzenie ma być także podziękowaniem dla instytucji oraz osób, w tym wolontariuszy, którzy okazują pomoc uchodźcom z Ukrainy i przyczyniają się do pomocy tym osobom, które pozostały w Ukrainie.

Wydarzenie będzie biletowane, a wejściówki pojawią się na stronie kupbilecik.pl. Część pieniędzy uzyskanych ze sprzedaży będzie przekazana jako wsparcie dla Ukrainy. Pomoc niesiona uchodźcom przez Katolicki Uniwersytet Lubelski jest świadczona od pierwszych chwil wybuchu wojny. Wsparcie noclegowe, prawne i psychologiczne udzielone zostało nie tylko studentom KUL, ale także ich krewnym. Studenci, którzy przyjechali do Lublina z Ukrainy uczestniczą również w darmowym kursie języka polskiego, który jest realizowany dzięki inicjatywie prof. B. Obsulewicz-Niewińskiej i prof. H. Dudy.

Dni Kultury Studenckiej na KUL wracają po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Podobnie jak najważniejsze wydarzenia kulturalne w mieście – czyli Noc Kultury, Wschód Kultury-Inne Brzmienia czy Carnaval Sztukmistrzów i Jarmark Jagielloński. 

Czytaj także: Darmowe szkolenie prowadzone przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego z Warszawy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy