Nowy numer 39/2023 Archiwum

Rozeznawanie, decyzja, wierność - rekolekcje powołaniowe

Kiedy przychodzi czas rozeznawania tego, co w życiu najważniejsze, czym człowiek chce się zająć, jak zaplanować przyszłość - dobrze się wtedy zatrzymać. To proponują dziewczętom siostry betanki.

Wiele obecnych sióstr betanek właśnie w czasie rekolekcji odkryło swoje powołanie do Betanii. Gdy ofiarowywały czas skupienia Jezusowi, On otwierał ich serca na przyjęcie daru powołania. I właśnie o to chodzi na rekolekcjach, by przyjechać, otworzyć serce na Jezusa i pozwolić, by On wypełnił je po brzegi swoją miłością.

- Dla wielu dziewcząt czas rekolekcyjny to także czas ofiarowywania Jezusowi tych trudów, jakie napotykają w swoim codziennym życiu, poszukiwaniu zrozumienia i duchowego towarzysza, więc dajemy im taką przestrzeń i przygarniamy pod skrzydła - podkreśla s. Kasia.

Swoim doświadczeniem uczestnictwa w rekolekcjach dzieli się także s. Daria, która właśnie podczas rekolekcji odkryła swoje powołanie. - Bardzo pragnęłam pogłębiać moją relację z Jezusem i poznawać Go. To był taki święty głód Boga we mnie. A gdzie mogę poznawać Boga? Otóż właśnie w ludziach, tutaj, we wspólnocie rekolekcyjnej i towarzyszeniu duchowym sióstr, w Jego słowie i w sakramentach, na których rekolekcje się opierają. Zdecydowanie była to przestrzeń, która pomogła mi wypłynąć na głębię, poznać siebie w oczach Jezusa i złapać Go za rękę! W chwili obecnej, jako siostry współorganizującej rekolekcje, jest to przede wszystkim radość towarzyszenia, bycia dosłownie siostrą, która chce wspierać i prowadzić dziewczęta do Jezusa - mówi s. Daria.

Najbliższe rekolekcje odbędą się w Lublinie od 20 do 22 maja w domu sióstr przy ulicy Jana Pawła II. Ich tematem będzie „Rozeznawanie, decyzja, wierność”. Chętni mogą się zgłaszać pisząc na adres betaniamlodym@betanki.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast