Nowy numer 47/2023 Archiwum

Już jutro uroczystość ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie

Z tej okazji przygotowano bogaty program, a metropolita lubelski wydał specjalny komunikat.

Już za kilka dni uroczystość ustanowienia sanktuarium św. Rodziny w Lublinie

Główne uroczystości związane z ustanowieniem sanktuarium Świętej Rodziny w Lublinie odbędą się 9 czerwca o godz. 18, dokładnie w dniu 35. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Lublinie i na terenie parafii. Po Mszy św. pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika, metropolity lubelskiego, będzie miał miejsce Koncert Papieski. Wystąpią: Alicja Węgorzewska, Jerzy Zelnik, Robert Grudzień i soliści.

Obchody rozpoczną się już 5 czerwca festynem rodzinnym w Wąwozie na Czubach. Początek o godz. 13. Po jego zakończeniu parafianie, mieszkańcy miasta i pielgrzymi są zaproszeni do kościoła parafialnego na występ Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej. W kolejnych dniach, aż do 14 czerwca, zaplanowano liczne występy i koncert uwielbienia, a także pielgrzymki, prelekcje i konferencję naukową. Szczegóły na stronie parafii Świętej Rodziny w Lublinie.

Czytaj także: Ks. R. Jurak: Spotkałem świętego

Czytaj także: Powitanie Jana Pawła II na Czubach w 1987 r.

Czytaj także: Rzesze ludzi ciągnęły na miejsce spotkania z papieżem


 

Komunikat metropolity lubelskiego z okazji ustanowienia sanktuarium Świętej Rodziny:

Umiłowani w Chrystusie Panu!

Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne w naszej archikatedrze, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach i rodzinach.

Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, dokładnie w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II, a jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła.

Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości. Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny.

Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach i z serca Wam wszystkim błogosławię

Wasz Biskup Stanisław

Lublin, 3 VI 2022 r.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy