Nowy numer 09/2024 Archiwum

Muzeum Józefa Czechowicza zaprasza na spotkanie z prof. Pawłem Śpiewakiem

Głównym motywem spotkania będzie książka P. Śpiewaka, poświęcona pierwszej księdze Biblii.

Spotkanie autorskie z prof. Pawłem Śpiewakiem odbędzie się w Muzeum Józefa Czechowicza na Starym Mieście w Lublinie w środę 6 lipca o godz. 18.

- Szczególną uwagę zwrócimy na książkę „Księga nad księgami. Midrasze”. W czerwcu 2022 r. ukazało się drugie uzupełnione wydanie tej publikacji, zawierającej rozważania na temat pierwszej księgi Biblii, a zarazem pierwszej księgi Tory. Bohater spotkania - syn Anny Kamieńskiej i Jana Śpiewaka -  opowie także o atmosferze domu rodzinnego, w którym „wiersze były podstawowym językiem mowy”. Ponadto wspomni o swojej ulubionej powieści Kamieńskiej dla dzieci „W Nieparyżu i gdzie indziej”, która już niebawem ukaże się w formie audiobooka - informuje zespół Muzeum Józefa Czechowicza w Lublinie

Podczas spotkania, jak zapewniają organizatorzy, nie zabraknie refleksji autora „Księgi nad Księgami. Midrasze” poświęconych wspomnieniom wspólnych rozmów z matką na temat Biblii oraz tęsknoty za przerwanym dialogiem. Jak zapewnia P. Śpiewak: „Wszystko, co robię dziś, jest jakąś kontynuacją tych rozmów, poszukiwaniem narzędzi do zrozumienia Biblii, których wtedy nie mieliśmy”.

Paweł Śpiewak jest socjologiem, historykiem idei oraz publicystą. 2013 r. otrzymał Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera w kategorii „Pisarstwo religijne lub filozoficzne” za całokształt twórczości.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy