Odpoczynek i formacja podczas wyjazdu na Pomorze

Ks. Karol Mazur zorganizował wyjazd dla młodzieży z Chełma do Mikoszewa.

Jest to typowo integracyjny i rekreacyjny wyjazd, ale u jego podstaw jest formacja chrześcijańska. Dzień rozpoczynają od porannej Mszy św., jest czas na wspólne zwiedzanie Trójmiasta i Pomorza.

- Nie było tego wyjazdu w planach, ale znalazł się wolny czas i chęć, stąd wyjazd młodzieżą z grupy "Rodzinka ŚDM" - mówi ks. K. Mazur.

Wspólnota „Rodzinka ŚDM” przy parafii św. Rodziny w Chełmie powstała w 2015 r. przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie. Część z tych młodych osób pojechała jeszcze na ŚDM do Panamy, a do Lizbony pojedzie nowa generacja. - To nasz główny cel - przygotować się do spotkania młodych w Portugalii. Dodatkowym celem jest przygotowanie do spotkania na poziomie archidiecezji Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Grabowie. Te spotkania są z jednej strony podsumowaniem formacji, ale też impulsem do dalszego wzrostu duchowości i spotkań z rówieśnikami - wyjaśnia duszpasterz.

Spotkania "Rodzinki ŚDM" w parafii św. Rodziny odbywają się raz w tygodniu, w każdą niedzielę o godz. 18.00. Na czas wakacji spotkania zostały zawieszone, a formacja w parafii będzie kontynuowana od pierwszej niedzielai września. Na spotkania do salki parafialnej może przyjść każdy, kto jest zainteresowany wyjazdem na ŚDM do Lizbony.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..