Nowy numer 49/2023 Archiwum

Nocują w namiotach. Spotykają się z Bogiem

To coroczne wydarzenie od 2013 r. gromadzi setki młodych z całej archidiecezji lubelskiej.

Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej to cykliczne wydarzenie, które organizowane jest parafii Przemienia Pańskiego w Garbowie przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

SMAL jest wydarzeniem, podczas którego wszyscy młodzi ludzie wierzący i kochający Jezusa łączą się i trwają wspólnie poprzez modlitwę, zabawę, konferencje czy pracę w grupach - tłumaczy Agnieszka Cyfra, studentka KUL.

- Uczestniczyłam dwa razy w spotkaniach SMAL-u. Pierwszy raz byłam w 2019 r. w Garbowie. Hasło tamtego spotkania brzmiało „Uwolnij się”. Natomiast drugi raz byłam w 2020 r. w Łęcznej. W tym właśnie roku SMAL odbył się pod hasłem: „Wszystko nie tak”. Spotkanie Młodych w 2020 r. przybrało inny charakter ze względu pandemię koronawirusa. Wydarzenie trwało jeden dzień. „SMALowa ekipa” podróżowała po różnych parafiach naszej archidiecezji przez kilka dni integrując pełną entuzjazmu młodzież - opowiada A. Cyfra.

Podczas spotkania w Grabowie młodzi nocują w namiotach. Każdy więc na tegoroczne spotkanie powinien zabrać ze sobą namiot. Jednak istnieje możliwość wypożyczenia po wcześniejszym powiadomieniu organizatorów. - Wszyscy uczestnicy nocują pod gołym niebem w namiotach, przeżywając przy tym niezwykłą przygodę. Bardzo przydatna jest również karimata, na której spędza się większość czasu. Warto zabrać też ciepły śpiwór, gdyż noce bywają chłodne – tłumaczy studentka.

SMAL przeznaczony jest dla osób od 13. roku życia. Podczas spotkania tworzone są grupy wiekowe, które składają się z 8-10 osób. Na SMALu dzieci i młodzież przebywają tylko na terenie wydarzenia, gdzie czuwają organizatorzy wraz ze służbami porządkowymi.

- Jeśli pojawi się problem w czasie wyjazdu najlepiej zgłosić się do grupy logistycznej, organizatorów, prowadzących czy napotkanego duszpasterza. Kto ma możliwość to zawsze przyjdzie z pomocą lub pomoże znaleźć pomoc – potwierdza Agnieszka.

Tegoroczne spotkanie młodych w Grabowie odbędzie się 18-21 sierpnia 2022 r. pod hasłem „JesteśMY”. Młodzi będą mogli uczestniczyć w konferencjach, adoracjach czy w zabawie prowadzonych przez ks. Rafała Główczyńskiego, znanego jako „Ksiądz z osiedla”.

Pierwszy SMAL rozpoczął się 24 sierpnia 2013 r. Liczył ok. 200 uczestników. Konferencje głosił ks. Marek Urban. Gośćmi specjalnymi byli: Magdalena Frączek oraz Love.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy