Nowy numer 08/2024 Archiwum

Wyprawa w Tatry z Duszpasterstwem Akademickim KUL

Liczba miejsc na obóz studencki jest ograniczona. Zapisy potrwają do 15 sierpnia.

Obóz studencki, organizowany przez Duszpasterstwo Akademickie KUL, będzie miał miejsce w Małem Cichem. Wyjazd w Tatry zaplanowano od 1 do 11 września.

- Tradycja obozu jest bardzo długa, bo trwa już kilkanaście lat. Istotą duszpasterstwa jest człowiek, więc chcieliśmy po prostu pobyć razem i wspólnie przeżyć przygodę. Jak się okazało, teraz tę przygodę przeżywamy w każde wakacje i nigdy nie brakuje ani chętnych, ani nowych osób, które chcą ją przeżyć wspólnie z nami - mówi Aleksandra Czaplewska, studentka KUL i organizatorka obozu.

Obóz przeznaczony jest głównie dla studentów i członków Duszpasterstwa Akademickiego. W tym roku organizatorzy kładą nacisk, aby zachęcić do uczestnictwa w obozie jak najwięcej osób, które od października rozpoczną pierwszy rok studiów. Daje to możliwość poznania otoczenia oraz zintegrowania się. - Jeśli ktoś ma jakieś górskie marzenie, jakiś szczyt, który chciałby zdobyć, to jest duża szansa, że uda mu się to zrobić. Nie zabraknie też wieczorów przy planszówkach, długich rozmów, głośnych śpiewów oraz elementów duchowych, takich jak wspólne Msze św., modlitwa i medytacje ze św. Ignacym Loyolą - wyjaśnia A. Czaplewska.

Wyjazd ma zróżnicowane ceny dla studentów i dla osób pracujących. Dodatkowe koszty - we własnym zakresie uczestników - obejmują dojazd na miejsce noclegu i powrót oraz opłatę za bus, który będzie dowoził uczestników na szlaki. Z uwagi na to, że trwają wakacje i zainteresowani przyjeżdżają z różnych stron Polski, organizatorzy zdecydowali, aby każdy przyjechał i wrócił indywidualnie.

- Plan jest układany raczej spontanicznie, często z dnia na dzień, w zależności od pogody i tego, na co danego dnia mamy siłę. Dużo chodzimy po górach, są trasy bardziej i mniej wymagające, ale jest też czas na integrację i odpoczynek. Każdy na pewno znajdzie coś dla siebie - tłumaczy studentka.

Zapisy trwają do 15 sierpnia. Ze względu na to, że limit miejsc jest ograniczony, decyduje kolejność zapisów. Z pozostałymi zainteresowanymi będą się kontaktować organizatorzy. Formularz zgłoszeń znajduje się TU i na profilu facebookowym Duszpasterstwa Akademickiego KUL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy