Nowy numer 38/2022 Archiwum

Wąwolnica czeka na młodych

Przy okazji uroczystości Maryjnych w Wąwolnicy 3 i 4 września, młodzi chcą pokazać młodym, jakie wartości są w życiu ważne.

Wąwolnica Młodych w tym roku odbędzie się po raz drugi. To wydarzenie, które powstała z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Agnus Dei działającego przy parafii w Wąwolnicy.

- Od wielu lat nasza wspólnota przyjmowała pielgrzymów z jednej pielgrzymki, która docierała na uroczystości odpustowe do Matki Bożej Kębelskiej - mówi Julia Kałdonek prezes KSM Wąwolnica. - Zapraszaliśmy ich na gofry i tosty. W zeszłym rok chcieliśmy ugościć wszystkich młodych, którzy pielgrzymowali do Wąwolnicy, chcieliśmy zrobić coś specjalnie dla nich. Zaprosiliśmy ich więc nie tylko na wspólną modlitwę i integrację, ale też na spotkanie z biskupem Adamem. I tak przy współpracy z Centrum Duszpasterstwa Młodzieży powstało coś tak dużego jak Wąwolnica Młodych.

Rok temu, jak opowiada Julia, akcja była zorganizowana bardzo spontanicznie i w zasadzie tuż przed samym wydarzeniem. W tym roku organizatorzy, czyli KSM Wąwolnica już od dłuższego czasu przygotowują się do przyjęcia i wspólnej integracji młodych, którzy przybędą w pielgrzymce do Wąwolnicy. 

- Teraz nie tylko przygotowujemy darmowe przekąski i posiłki dla młodych, ale także chcemy im opowiedzieć trochę o Matce Bożej Kębelskiej - wyjaśnia Julia. - Hasło tegorocznej Wąwolnicy Młodych brzmi: UzdrowiONA, UzdrowiONy, czyli droga do uzdrowienia przez Maryję i Jezusa.  Przygotowujemy również konkursy z nagrodami, a atrakcją wydarzenia będzie koncert znanego rapera ks. Jakuba Bartczaka. 

Ks. Jakub także będzie pielgrzymował do Matki Bożej Kębelskiej. Wyjdzie z młodymi pielgrzymami z parafii św. Józefa w Lublinie. - Mamy też nadzieje ze dzięki temu jeszcze więcej młodych ludzi będzie zainteresowanych spotkaniem w Wąwolnicy - prezes wąwolnickiego KSM. 

3 września od 15 do 18  a 4 września od 9 do 15 przed Domem Pielgrzyma będzie funkcjonowała Strefa Młodych. Samo spotkanie młodych zaplanowano na 3 września. Rozpocznie się Mszą św. w bazylice o godz. 18, a po niej o godz. 19.30 ks. Jakub Bartczak da specjalny koncert.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy