Nowy numer 49/2023 Archiwum

Pół tysiąca rodzin chętnych do udziału w konkursie

Wierzą, że przyszłość zależy od dobrego wychowania młodego pokolenia. Konkurs rozpocznie się 20 listopada.

Akademia Młodzieżowa działająca przy Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo oraz Parafia św. Mikołaja w Lublinie organizują Ogólnopolski Rodzinny Konkurs ze Świętym Mikołajem. Wierzą, że przyszłość zależy od dobrego wychowania młodego pokolenia, które najlepiej realizować w głęboko wierzącej rodzinie. - Poprzez wspólne czytanie życiorysu św. Mikołaja chcemy zachęcić rodziny do bliższego poznania świętego biskupa. Wierzymy, że przez to rodziny bardziej zbliżą się do Boga, lepiej poznają Ewangelię.

Celem konkursu jest przybliżenie znaczenia dnia świętego jakim jest niedziela. Treści krótkich filmików dotyczą Mszy św., niedzielnego obiadu, budowania relacji w rodzinie, odwoływania się do świętych. Młodzież Akademii Młodzieżowej przygotowuje filmiki, które poprzedzone są krótką rozmową w studio, między innymi ze św. Mikołajem – tłumaczą organizatorzy. Konkurs polega na obejrzeniu czterech filmików i odpowiedzeniu na pytania dotyczące świętego, które pojawiają się pod koniec projekcji. W konkursie biorą udział zespoły rodzinne, które wcześniej zgłosiły swój udział. W konkursie weźmie udział ok. 500 rodzinnych zespołów.

Konkurs rozpocznie się 20 listopada na kanale Telewizji AM. Następne będą miały miejsce 22 listopada, 24 listopada i ostatni 26 listopada. Wygrywa ta drużyna, która odpowie poprawnie na 4 pytania w jak najkrótszym czasie. Liczy się łączny czas odpowiedzi na wszystkie pytania. Informacje i zapisy TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy