Nowy numer 4/2023 Archiwum

Strzeszkowice odczytują receptę na świętość bł. Carla Acutisa

Jak osiągnąć świętość w XXI wieku? Jaką wybrać drogę, by spotkać Boga w swoim życiu? Na te pytania szukają odpowiedzi wierni parafii pw. Miłosierdzia Bożego w podlubelskich Strzeszkowicach. W tych poszukiwaniach towarzyszy im bł. Carlo Acutis.

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny dla parafii w Strzeszkowicach zbiegła się z dniem peregrynacji relikwii bł. Carla Acutisa.

W dniu, w którym Kościół sięga pamięcią do chwili początku ziemskiego życia Matki Bożej, zgromadzeni na wspólnej modlitwie przy doczesnych szczątkach młodego błogosławionego pytają się o to, w jaki sposób żyją. Czy ich styl życia zaprowadzi ich do zbawienia.

- Podczas tegorocznych rekolekcji adwentowych przypatrujemy się życiu człowieka; naszym pragnieniom, oczekiwaniom, nadziei. Widzimy, że wielu ludzi odczuwa dziś pustkę i myślę, że życie bł. Carlo pokazuje nam, że tę pustkę w naszym życiu może wypełnić szczera relacja z Bogiem - podkreśla ks. Kazimierz Smyl, proboszcz parafii w Strzeszkowicach.

Bł. Carlo Acutis nakreślił osiem wskazówek, w jaki sposób żyć, by zostać zbawionym.

Po pierwsze trzeba zacząć od wzbudzenia w sobie chęci bycia świętym. Pamiętać o codziennej Mszy Świętej, adoracji Najświętszego Sakramentu, Różańcu czy regularnej spowiedzi.

Carlo Acutis przypomina również o roli słowa Bożego w życiu chrześcijanina - nie da się być świętym, nie czytając słów Boga. Przesłanie życia młodego błogosławionego wskazuje też na rolę Anioła Stróża, którego nazywał swoim najlepszym przyjacielem. Ostatnią ze wskazówek jest praktyka ofiary i poświęcenia składanemu Chrystusowi i Maryi.

Taką receptę na osiągnięcie świętości w XXI wieku ma dla świata bł. Carlo Acutis.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy