Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Wystawa prac wybitnego plakacisty w "Galerii na płocie"

W Galerii Saskiej, w zimowej scenerii, można oglądać prace wybitnego artysty.

Wystawa prac wybitnego plakacisty w "Galerii na płocie"

Stasys Eidrigevicius jest malarzem, plakacistą, twórcą ekslibrisów, rysunków, ilustracji książkowych, happeningów, instalacji. Jego liczne prace można oglądać w Galerii Saskiej w Lublinie.

Urodził się 24 lipca 1949 roku we wsi Medyniszki na Litwie z ojca Polaka i matki Litwinki. Od 1980 r. mieszka w Warszawie. Zdobył wiele nagród na międzynarodowych wystawach i konkursach. Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach Muzeum Plakatu w Wilanowie, British Museum w Londynie, Museum of Modern Art w Nowym Jorku, National Library w Waszyngtonie, Creation Gallery w Tokio czy w Muzeum Watykańskim.

Jego prace przybierają postać osobliwego teatru gestów i sylwetek na podstawie wnikliwej obserwacji ludzkich twarzy i ruchów. Wystawa prac wybitnego plakacisty w "Galerii na płocie"

W jego pracach można dostrzec postacie o dużych oczach, niekiedy przypominające strachy na polu, innym razem są to uskrzydlone, kartonowe postaci, jakby z bajki lub ze świata poezji. Ich wspólnym mianownikiem są stany egzystencjalne i moralne sytuacje oraz doświadczenia emocjonalne ludzi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy