Od 30 lat wspierają kobiety, małżonków i narzeczonych, ucząc naturalnych metod rozpoznawania płodności i odpowiedzialnego rodzicielstwa.
Badania i doświadczenie
Naturalne metody rozpoznawania płodności są efektem wielu lat obserwacji setek kobiecych cykli w Anglii i w Polsce. – W związku z tym mylą się ci, którzy zarzucają nam brak badań. Są one publikowane już od lat. Można je znaleźć w naukowej bazie wiedzy na stronie www.oplodnosci.pl. Została także stworzona aplikacja na telefon pomagająca w prowadzeniu obserwacji. To kolejny dowód na to, że ciągle się rozwijamy, dzięki czemu metoda jest żywa i nowoczesna, a co najważniejsze – pomaga małżonkom rozpoznać dość precyzyjnie czas płodności i niepłodności w każdym cyklu miesiączkowym – opowiada Monika Pytka.
Lubelskiemu oddziałowi PSNNPR patronują cztery niezwykłe postaci. To św. Michał Archanioł, bł. Joanna Beretta-Molla, błogosławieni małżonkowie Luigi i Maria Beltrame Quattrocchi oraz św. Zella i Ludwik Martinowie, rodzice św. Teresy od Dzieciątka Jezus. – Każdy nauczyciel jest najczęściej osobą świecką, reprezentujemy różne zawody, m.in. w służbie zdrowia, szkołach czy na uczelniach; są wśród nas psycholodzy, pedagodzy oraz doradcy życia rodzinnego posługujący małżonkom i przygotowujący narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa przy parafiach. Wszyscy też jesteśmy osobami wierzącymi i dzieląc się naszą wiedzą, chcemy służyć drugiemu człowiekowi, niezależnie od tego, w jakiej kondycji się znajduje – podkreślają nauczyciele metody angielskiej.
30-lecie oddziału lubelskiego PSNNPR rozpoczęła Mszą św. pod przewodnictwem bp. Józefa Wróbla, a po niej odbyło się połączone z warsztatami Seminarium Naukowo-Szkoleniowe pt. „Zdrowie prokreacyjne młodzieży w aspekcie biologicznym, psychologicznym i społecznym”. W ciągu 30 lat działalności udało się wykształcić aż 896 nauczycieli pierwszego stopnia, 251 nauczycieli drugiego stopnia oraz 16 instruktorów metody angielskiej.
Każdy, kto chciałby nauczyć się naturalnych metod rozpoznawania płodności, może umówić się na bezpłatne konsultacje online, odwiedzając stronę internetową www.lubelskioddzial.psnnpr.com/kontakt.html, lub wykupić kurs on-line na stronie ogólnopolskiej www.psnnpr.com. Można zgłosić się też do doradców życia rodzinnego posługujących w parafiach naszej diecezji – warto o nich zapytać pod adresem: duszpasterstwo.rodzin@diecezja.lublin.pl, tel. 81 532 65 25.
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się