Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Warsztaty dla nauczycieli i instruktorów w Teatrze Andersena

Profesjonalne warsztaty będą prowadzone przez aktorów raz w miesiącu.

Jest to nowa propozycja edukacyjna dla nauczycieli i instruktorów. - Profesjonalne warsztaty prowadzone raz w miesiącu przez naszych aktorów. W minionych latach udało nam się zorganizować blisko trzydzieści tematów warsztatów, część z nich miało swoje reedycje z uwagi na ogromne zainteresowanie - w sumie we wszystkich warsztatach wzięło udział ok. 400 nauczycieli. W tym roku znów zapraszamy do Teatru Andersena, aby zainspirować się do pracy z grupami teatralnymi - informują organizatorzy.

Terminy i tematy spotkań:

  • Animacja przedmiotu, 11 lutego, godz. 10.00-13.00

Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami, aby wykorzystując przedmioty łatwo dostępne w szkołach lub takie, które są dostępne w każdym domu, móc zbudować sceny teatralne. Eksperci podpowiedzą, jak poprowadzić zespół, aby stworzyć z dziećmi i młodzieżą działania teatralne z wykorzystaniem przedmiotu.

  • Teatr plastyczny, 18 marca, godz. 10.00-13.00

Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami, wykorzystując zabawy światłem, papierem i innymi formami łatwo dostępnymi, dzięki którym można zbudować proste sceny teatralne.

  • Ruch w teatrze, 15 kwietnia, godz. 10.00-13.00

Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami wokół pracy zespołowej opierającej się na ruchu scenicznym - jak reżyserować sceny zespołowe, jak budować obrazy sceniczne z ciał, jak tworzyć etiudy bez użycia słów.

  • Improwizacja teatralna, 13 maja, godz. 10.00-13.00

Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami wokół ćwiczeń z improwizacji teatralnej. zaproponowanych zostanie kilka gier improwizowanych, które mogą posłużyć rozwojowi zespołu, ale mogą też stać się narzędziem do budowania etiud teatralnych czy późniejszych spektakli.

Koszt jednego warsztatu wynosi 100 zł. Zapisy za pośrednictwem specjalnego formularza elektronicznego, który znajduje się TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy