Jakie miejsce zajmuje Biblia w twoim domu?

Pismo Święte jest w wielu domach. Nie znaczy to jednak, że jest czytane. Czasem zdobi półkę, z której jest zdejmowane tylko po to, by zetrzeć kurz. Niedziela Biblijna ma to zmienić.

Centralne obchody Niedzieli Słowa Bożego w archidiecezji lubelskiej organizuje w tym roku parafia Świętej Rodziny w Lublinie. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godz. 11.30 nastąpi uroczyste błogosławieństwo członków Dzieła Biblijnego oraz wszystkich członków Kręgu Biblijnego. Homilię wygłosi ks. prof. Mirosław S. Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II archidiecezji lubelskiej.

- Chodzi o to, by pokazywać ludziom, jakim skarbem jest Pismo Święte. To sam Bóg przez jego karty mówi do nas, wyjaśnia rzeczywistość, pokazuje swoje kochające i miłosierne oblicze - mówi ks. Mirosław Wróbel, moderator Dzieła Biblijnego w archidiecezji lubelskiej.

Każdy może zostać członkiem Dzieła Biblijnego, jeśli ma w sobie miłość do słowa Bożego, czuje, że ono zmienia jego życie i prowadzi go w codzienności.

- Chodzi nie tylko o osobistą lekturę Pisma Świętego, ale także o bycie apostołem Słowa, czyli dzielenie się nim z innymi. Matka może dzielić się słowem ze swymi dziećmi, współmałżonkowie ze sobą, można to robić w środowisku pracy czy znajomych. Życie stwarza wiele możliwości, kiedy możemy odwołać się do słowa Bożego - mówi ks. prof. Wróbel.

Osoby przynależące do Dzieła Biblijnego tworzą wspólnotę i stają się członkami Stowarzyszenia.

- Taka forma daje różne możliwości działania, gdyż Stowarzyszenie posiada osobowość prawną. Dzięki temu możliwe są różne działania zarówno promujące czytanie Pisma Świętego, jak i jego obronę, co jak się okazuje w dzisiejszym świecie jest często koniecznością, gdy Biblia zostaje sprofanowana - zaznacza ks. Mirosław.

Podczas Niedzieli Słowa Bożego jest możliwość zakupu nowych przekładów Biblii oraz literatury biblijnej. W parafiach odbywa się intronizacja Pisma Świętego oraz są głoszone homilie biblijne, zachęcające do systematycznego czytania słowa Bożego indywidualnie oraz w rodzinach i w grupach parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..