Profesjonalne szkolenia będą prowadzone przez aktorów raz w miesiącu.
Organizatorzy informują: − W minionych latach udało nam się stworzyć blisko trzydzieści zajęć tematycznych; część z nich miała swoje reedycje z uwagi na ogromne zainteresowanie − w sumie we wszystkich warsztatach wzięło udział ok. 400 nauczycieli. W tym roku znów zapraszamy do Teatru Andersena, aby zainspirować się do pracy z grupami teatralnymi.
Wszystkie spotkania będą odbywać się w godz. 10–13. Warsztaty poświęcone animacji przedmiotu zaplanowano na 11 lutego. Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami, aby wykorzystując przedmioty łatwo dostępne w szkołach lub takie, które znajdują się w każdym domu, móc budować sceny teatralne. Eksperci podpowiedzą, jak poprowadzić zespół, aby stworzyć z dziećmi i młodzieżą działania teatralne z wykorzystaniem przedmiotu.
Warsztaty na temat teatru plastycznego zaplanowano na 18 marca. Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami z wykorzystaniem zabawy światłem, papierem i innymi formami łatwo dostępnymi, dzięki którym można zbudować proste sceny teatralne. Zajęcia związane z ruchem w teatrze odbędą się 15 kwietnia. Zaprezentowane będą techniki pracy z grupami wokół pracy zespołowej, opierającej się na ruchu scenicznym − uczestnicy dowiedzą się, jak reżyserować sceny zespołowe, jak budować obrazy sceniczne z ciał, jak tworzyć etiudy bez użycia słów.
Warsztaty z improwizacji teatralnej organizatorzy wyznaczyli na 13 maja. Podczas zajęć zaproponowanych zostanie kilka technik pracy z grupami, a także kilka gier improwizowanych, które mogą posłużyć rozwojowi zespołu, ale mogą też stać się narzędziem budowania etiud teatralnych czy późniejszych spektakli (www.lublin.pl).
Wyraź swoją opinię
napisz do redakcji:
gosc@gosc.plpodziel się