Naukowo o fizjoterapii z udziałem rodziców Alicji Mazurek

Fundacja Wstawaj Alicja i Ośrodek Neurorehabilitacji przy współpracy z Akademią Nauk Stosowanych Wincentego Pola oraz Stowarzyszeniem Fizjoterapia Polska zorganizowały ogólnopolską konferencję naukową.

Pomysłodawcą konferencji pod hasłem "Fizjoterapia pacjenta neurologicznego w XXI wieku" był Łukasz Banasik, dyrektor Ośrodka Neurorehabilitacji w Turce.

- Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony stopniem zainteresowania zarówno świata medycznego, jak i osób zmagających się z problemami neurologicznymi - mówi Łukasz Banasik. - Mamy zamiar organizować tego typu spotkania, które są nie tylko niezbędne dla rozwoju nauki, ale też podniesienia poziomu leczenia pacjentów. 

Tematy poruszane na konferencji dotyczyły m.in. leczenia operacyjnego i zachowawczego w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego, walki ze spastycznością, pomocy dziecku z chorobą nerwowo-mięśniową oraz generalnie opieki nad pacjentem neurologicznym. 

Konferencja miała na celu również otwieranie drogi dla ogólnokrajowego dialogu między specjalistami z dziedziny fizjoterapii, neurologii, psychiatrii, psychologii czy logopedii. Podkreślała ogromne znaczenie interdyscyplinarności w podejściu do pacjenta.

Naukowo o fizjoterapii

Rodzice Alicji, dla której w pierwszej kolejności powstały fundacja oraz ośrodek, zwracają uwagę na wysoki poziom merytoryczny konferencji.

- Dzięki pomocy, którą niesie fundacja osobom dotkniętym chorobami neurologicznymi, my widzimy sens naszego cierpienia związanego ze śmiercią Ali - podkreślają. - Wiemy też, jak ważna jest kompleksowa opieka i leczenie w przypadku podobnych schorzeń.

Konferencji przewodniczyła wybitna neurolożka dziecięca, dr hab. n. med.  Magdalena Chrościńska-Krawczyk 

Wziął w niej też  udział  minister Przemysław Czarnek, który podkreślał, że na ziemi jesteśmy jedynie na chwilę i warto starać się wypełniać tan czas jak największą pełną miłości służbą innym ludziom. Minister udzielił również konferencji patronatu honorowego podobnie jak Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz Starosta Lubelski Zdzisław Antoń.

Gości konferencji swoimi kulinariami ugościła "Maciejowa Chata". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..