Nowy numer 15/2024 Archiwum

Uczniowie lubelskiego liceum otrzymali 36 zestawów komputerowych za 110 tys. zł

Dwie pracownie komputerowe oddano w V Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządu, pracownicy szkoły i uczniowie. Salę komputerową pobłogosławił proboszcz parafii archikatedralnej w Lublinie, na terenie której znajduje się szkoła. - Rolą samorządu jest zapewnienie młodym ludziom jak najlepszych warunków do nauki. Jeśli chodzi o edukację informatyczną, to zdajemy sobie sprawę, że zabezpieczenie odpowiedniego sprzętu IT na lekcjach tego przedmiotu jest jednym z trudniejszych wyzwań. Komputery szkolne powinny być szybkie, wyposażone w najnowsze oprogramowanie i bezpieczne w sieci, gdyż nie ma dziś nowoczesnej szkoły bez edukacji informatycznej prowadzonej na wysokim poziomie. Cieszę się, że młodzież oraz nauczyciele liceum będą korzystać z nowych pracowni - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina ds. oświaty i wychowania. Samorząd na wsparcie w wyposażeniu sal komputerowych otrzymał wsparcie UNICEF.

- W dwóch na nowo urządzonych salach komputerowych V LO znalazło się łącznie 36 komputerów z monitorami, z urządzeniami sterującymi i akcesoriami. Komputery są bardzo nowoczesne, więc powinny przez kilka lat z powodzeniem służyć społeczności szkolnej. Urządzenie dwóch pracowni w sprzęt kosztowało 110 tys. zł - informują przedstawiciele szkoły.

- Istotnym zadaniem współczesnej edukacji jest rozwijanie kompetencji informatycznych, a bariera sprzętowa bywa problemem w pracy szkoły. Dla nas jest to bardzo ważne, gdyż wszyscy nasi uczniowie przez trzy lata mają zajęcia z informatyki. Od teraz nasze liceum będzie dysponować bardziej nowoczesnym sprzętem niż ten, który młodzież zazwyczaj posiada w domu. Nowe pracownie to spełnienie oczekiwań uczniów oraz większy komfort pracy nauczycieli przedmiotu – mówi Beata Jezierska, dyrektor V LO im. Marii Curie-Skłodowskiej.

Aktualnie trwa także postępowanie przetargowe na budowę przy szkole dwóch nowych boisk oraz placu rekreacyjnego do gry w bule i siłowni zewnętrznej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy