Nowy numer 09/2024 Archiwum

Spotkanie lubelskich wspólnot Wiara i Światło

W parafii św. Andrzeja Boboli sprawowano Eucharystię i spotkano się na agapie.

Spotkanie lubelskich wspólnot Wiara i Światło   Podczas liturgii 4 lutego w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie. Parafia św. Andrzeja Boboli w Lublinie

Mszy św. w kościele św. Andrzeja Boboli w Lublinie przewodniczył bp Adam Bab. Koncelebrowali księża Antoni Nadbrzeżny i Rafał Charzyński związani ze wspólnotą Wiara i Światło. - To piękny czas prostoty i głębokiej radości. Gdyby ktoś chciał doświadczyć owej radości, zapraszam do wolontariatu - powiedział bp Adam Bab. W homilii podkreślił, że Jezus jest światłem na oświecenie pogan. Zwrócił jednak uwagę na to, że współcześnie wokół nas są ludzie, którzy słyszeli o Chrystusie, ale bardziej wierzą swojemu rozumowi i swoim możliwościom. Dlatego nie uznają, że Bóg może być ważny i potrzebny.

Spotkanie lubelskich wspólnot "Wiara i światło" Wspólnota Wiara i Światło opiekująca się osobami niepełnosprawnymi intelektualnie obchodziła swój dzień patronalny, pod nazwą Święto Światła. Eucharystia i agapa dla dwóch wspólnot Wiary i Światła miały miejsce w parafii na lubelskim Czechowie. - Wspólnota skupia chrześcijan, odpowiadając na Jezusową modlitwę "Ojcze spraw, aby wszyscy stanowili jedno". Z wielką radością jako duszpasterze zawierzyliśmy się Chrystusowi, razem z członkami wspólnoty i ich rodzicami. Po wspólnej modlitwie nie mogło zabraknąć agapy. Jesteśmy wdzięczni za wzajemne ubogacanie się i wspólne dążenie za Panem - podkreślają duszpasterze.

Diecezjalnym duszpasterzem wspólnoty jest ks. Paweł Saran, wikariusz parafii św. Andrzeja Boboli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy