Nowy numer 22/2023 Archiwum

Rekolekcje stypendystów Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Pochodzą z różnych stron Lubelszczyzny. Studiują w Lublinie. Łączy ich osoba Jana Pawła II. Są częścią jego żywego pomnika.

Ponad czterdziestu studentów stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przeżywało w Domu Zawierzenia Caritas w Firleju swoje coroczne rekolekcje wielkopostne. 

Rekolekcje przebiegły pod hasłem „Tajemnice Eucharystii”.

 Duchowym przewodnikiem tego czasu był ks. Łukasz Nycz odpowiedzialny za formację duchową młodzieży objętej programem stypendialnym, na który fundusze zbierane są między innymi przy okazji październikowego Dnia Papieskiego.

Studenci w czasie trzech dni rekolekcji modlili się, słuchali konferencji, dzielili swoimi przemyśleniami, uczestniczyli w laboratoriach i wspólnie spędzali wolny czas.

Jedną z uczestniczek rekolekcji była studentka II roku finansów i rachunkowości lubelskiej politechniki Zuzanna. - Rekolekcje to dla mnie przede wszystkim możliwość pogłębienia swojej wiary. To czas na skupienie, adorację i modlitwę. Rekolekcje to również możliwość spotkania się z przyjaciółmi oraz integracji - mówi. - Nie brakuje również odniesień do aktualnych społecznie tematów. Ksiądz Łukasz w bardzo ciekawy i zrozumiały sposób przybliżył nam też zagadnienia związane z Mszą świętą, wielokrotnie powołując się  na naukę i myśli św. Jana Pawła II - dodaje stypendystka.

Ważnym elementem wspólnie spędzonego czasu jak zawsze było zawiązywanie wspólnoty. - Fundacja to dla mnie nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim rodzina, osoby, na które zawsze mogę liczyć. Fundacji zawdzięczam wiele - zarówno szansę na rozwój swoich talentów, jak i przyjaciół na całe życie - przyznaje inna ze stypendystek, Gabriela, która na co dzień studiuje kognitywistykę w Katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II. 

W archidiecezji lubelskiej programem stypendialnym „Dzieło Nowego Tysiąclecia” objętych jest blisko sześćdziesiąt osób. Są to uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz wyższych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast