Nowa publiczna szkoła w Lublinie

Ogólnopolski Operator Oświaty uruchamia w Lublinie publiczną szkołę i przedszkole. Placówka ma działać na Wrotkowie.

Przedszkole i szkoła będą funkcjonować pod nazwą Galileo. Na początku zaplanowano dziesięć oddziałów przedszkolnych i pierwszą klasę szkoły podstawowej.

Uczniowie i przedszkolaki w Galileo rozpoczną naukę już 1 września br. Prace przy tworzeniu siedziby nowej szkoły, która będzie znajdowała się przy ul. Diamentowej 2, cały czas trwają.

- Do końca marca będzie gotowa pokazowa, w pełni wyposażona sala przedszkolna i szkolna klasa. Chcemy, żeby rodzice mogli przyjść i zobaczyć warunki, w jakich będą się uczyć ich dzieci - tłumaczy Monika Kremser, prezes spółki Edu-Expert, która realizuje inwestycje Ogólnopolskiego Operatora Oświaty. - Również do końca marca gotowy będzie sekretariat i ruszy rekrutacja. To błyskawiczne terminy, ale dzięki dobrej współpracy z samorządem i właścicielem budynku, takie tempo pracy jest możliwe.

Szkoła, jak zapowiadają jej fundatorzy, będzie nowoczesna: nowe, ergonomiczne meble, dobre pomoce dydaktyczne, tablice interaktywne, kąciki tematyczne w przedszkolu i pełnowymiarowa sala gimnastyczna. 

Ogólnopolski Operator Oświaty prowadzi w całej Polsce już 63 publiczne szkoły i przedszkola. W minionym roku w Wielkopolsce i na Pomorzu uruchomił sześć nowych placówek i stworzył blisko tysiąc dodatkowych miejsc w publicznej oświacie:

Dzieci, jak chwali się prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty Marek Krajewski, w przedszkolach prowadzonych przez fundację już programują, bo mają do dyspozycji roboty Photon i BeeBot. W szkole nie ma dzwonków i prac domowych, a przedszkola funkcjonują bez podziału na grupy. Jest też praktykowana leśna szkoła, w której lekcje prowadzone są w plenerze.

- W ciągu ostatnich 10 lat wypracowaliśmy szczególną kulturę organizacyjną, w ramach której jesteśmy w stanie zapraszać do pracy u nas najlepszych specjalistów w dziedzinie edukacji - podkreśla Mateusz Krajewski. - Stworzyliśmy rozwiązania, według których dyrektorzy prowadzący placówki oświatowe mają ogromną swobodę działania i decyzyjności w swoim miejscu pracy. Co za tym idzie, mogą w tych miejscach realizować swój program i swoje pasje.

Do nowej szkoły i przedszkola w Lublinie już można zapisywać dzieci. Wszystkie informacje są dostępne na stronie internetowej, pod adresem: www.galileo-lublin.operator.edu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..