Kościół Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie jest miejscem szczególnie związanym z duszpasterstwem ludzi pracy i powstaniem Solidarności. To właśnie tam znajdą się relikwie bł. ks. Jerzego Popiełuszki i bł. kard. Stefana Wyszyńskiego.
Dzielnica Tatary w Lublinie jest miejscem szczególnie związanym z ludźmi pracy i początkami Solidarności. To tutaj przez lata działały zakłady zatrudniające tysiące ludzi i właśnie w tym środowisku pracy odbywały się strajki w 1980 roku, nazywane dziś Lubelskim Lipcem. Jednak dużo wcześniej pracownicy różnych zakładów pracy skupiali się wokół parafii Matki Bożej Królowej Polski, gdzie opieką duszpasterską otaczał ich ks. Zbigniew Kuzia. Czasy się zmieniły, ale kościół Matki Bożej Królowej Polski pozostał miejscem, gdzie katolicka nauka społeczna jest szczególnie bliska wiernym.
- W tamtych czasach umacniała ludzi nauka głoszona zarówno przez ks. Popiełuszkę, jak i prymasa Wyszyńskiego, dlatego to postaci szczególnie nam bliskie. Jakiś czas temu zrodziło się takie pragnienie, by w naszej parafii znajdowały się relikwie tych dwóch Polaków - błogosławionych naszych czasów. Udało się je pozyskać i 3 maja podczas Mszy św. o godz. 12.00 zostaną uroczyście wprowadzone do naszego kościoła - mówi ks. Sławomir Laskowski, proboszcz parafii.
Uroczystość wprowadzenia relikwii poprzedzą dwa dni przygotowania, które poprowadzi o. Euzebiusz Grądalski, paulin z parafii św. Ludwika we Włodawie.
Msze św. z naukami odbędą się 1 i 2 maja o godz. 6.45 i 18.00.
- Nauczanie obu błogosławionych wciąż jest aktualne, ale chyba nieznane większości nie tylko młodego, ale i starszego pokolenia. Te dwa dni będą okazją, by je trochę przybliżyć, a obecność relikwii w naszej parafii może być motywacją do poznania zarówno ks. Jerzego, jak i prymasa Wyszyńskiego - zachęca ks. Sławek.