Nowy numer 22/2023 Archiwum

Idź na spacer - poznaj Lublin

Rusza wiosenna edycja "wycieczek akademickich", czyli spacerów dla grup, które pozwolą poznać miasto, a przy okazji są spacerem dla zdrowia.

Program dedykowany jest młodym – uczniom klas ponadpodstawowych oraz studentom z Polski i zagranicy. Rejestracja rusza od poniedziałku, 22 maja.

– Trasa „Sześć tysięcy kroków po Lublinie” z cyklu Wycieczki Akademickie zapewni nie tylko sporą dawkę ruchu, ale również wiedzy o naszym mieście. Zapraszam więc młodzież do udziału w tym spacerze, spojrzenia na miasto z innej perspektywy, posłuchania opowieści przewodniczki i przejścia dystansu, który według specjalistów zapewnia dobre zdrowie i samopoczucie – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępczyni prezydenta miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji, pełnomocniczka prezydenta ds. Europejskiej Stolicy Młodzieży.

Proponowana trasa wycieczki przebiega od Bramy Krakowskiej do miasteczka akademickiego. Poprowadzi ją Magdalena Łuczyn, pilotka spacerów po ciekawych i nie do końca odkrytych miejscach. Uczestnicy poznają ich historię, najważniejsze wydarzenia z nimi związane oraz mnóstwo ciekawostek i anegdotek o Lublinie.

Aby zapisać się na wycieczkę, należy wypełnić i przesłać formularz online, dostępny na stronie student.lublin.eu. Oprócz zaproponowanych terminów, istnieje również możliwość zorganizowania wycieczki w czasie wybranym przez grupę. W celu ustalenia nowego terminu należy pisać na adres: barbara.kostecka@lublin.eu lub dzwonić na numer 81 466 2515. Uczestnicy mogą skorzystać z tłumaczenia na język migowy.

Cykl „Wycieczki Akademickie” to bezpłatne spacery prowadzone w języku polskim lub angielskim, wpisujące się w działania Lublina, jako Europejskiej Stolicy Młodzieży. Nawiązują do projektu spacerów „Lublin z Duszą”, prowadzonego przez miasto Lublin w latach 2013–2016. Idea „Wycieczek Akademickich” mieści się w założeniach Strategii Lublin 2030, w której jednym z priorytetów jest synergia miasta i uczelni, w tym przyciąganie talentów do Lublina, rozwijanie akademickiego Lublina, wzmacnianie kultury studenckiej oraz promocja akademickiego Lublina wśród mieszkańców, zwłaszcza wśród młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast