Nowy numer 39/2023 Archiwum

Szkolne Koła Caritas - zabawa i pomaganie

Są młodzi, ale już uczą się, jak pomagać. W swoich szkołach i środowiskach zamieszkania dostrzegają potrzebujących, organizują zbiórki, kiermasze ciast, kartek świątecznych i wiele innych inicjatyw.

Wolontariusze działający w Szkolnych Kołach Caritas spotkali się w środę 31 maja 2023 r., aby podczas dorocznego pikniku podsumować mijający rok pracy.

- Celem spotkania organizowanego przez Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest także docenienie zaangażowania wolontariuszy, podziękowanie opiekunom kół za koordynację działań oraz integracja. To wielka praca wykonywana przez dzieci i ich opiekunów, uczenie wrażliwości i otwartości na drugiego człowieka - mówi ks. Łukasz Mudrak, dyrektor lubelskiej Caritas, który przewodniczył Mszy św. w lubelskiej archikatedrze.

Eucharystia i wspólna modlitwa rozpoczęły dzień świętowania wszystkich, którzy działają w Szkolnych Kołach Caritas.

Piknik połączony był z obchodami Dnia Dziecka. Nie zabrało licznych atrakcji oraz koncertu i świadectwa.

Gościem pikniku był zespół, który tworzą młodzi ludzie przez rap opowiadający o Panu Bogu - Majkel & Mefiu.

Szkolne Koła Caritas to jedna z form wolontariatu proponowana przez organizację. W archidiecezji lubelskiej jest ich 110. Koła działają w środowisku szkolnym i parafialnym, podejmując działania na rzecz lokalnej społeczności, angażują się także w ogólnopolskie akcje Caritas: zbiórki żywności „Tak, pomagam!” czy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast