Nowy numer 38/2023 Archiwum

Nie wyrzucaj plastikowych zakrętek!

Choć wydaje się, że pojedyncza jest nic niewarta, to jednak każda może przyczynić się do pomocy dzieciom z lubelskiego hospicjum.

Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia cały czas zbiera zakrętki. Każdy może włączyć się w akcję indywidualnie, zbierając je w domu, a potem wrzucając do specjalnych pojemników - tzw. zakrętkożerców - ustawionych w wielu miejscach w całej Polsce.

Również firmy, które chcą wspierać chore dzieci, mogą w swoich siedzibach ustawiać specjalne pojemniki. Każdy, kto chciałby na większą skalę włączyć się w zakrętkową akcję, powinien skontaktować się z hospicjum. Tam otrzyma wszelkie informacje i worki na zakrętki.

W zbieraniu zakrętek pomaga m.in. Radio Taxi 919 z Lublina. Taksówki tej korporacji, zwane mobilnymi zakrętkożercami, dostarczają do hospicjum zakrętki z dowolnego miejsca miasta. Wystarczy zadzwonić na centralę Radio Taxi 919 (81/191 91 lub 81/744 16 66) i dowiedzieć się, gdzie znajduje się najbliższa taksówka, w której można zostawić zakrętki.

Przy pomocy wolontariuszy zakrętki trafiają do firmy recyklingowej, która przekazuje za nie pieniądze. Hospicjum przeznacza je na spełnianie marzeń swoich podopiecznych. W zeszłym roku dzięki zbiórce plastikowych zakrętek hospicjum mogło zorganizować wyjazdy wakacyjne całych rodzin swoich pacjentów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast