Nowy numer 48/2023 Archiwum

Stowarzyszenie Anthil przygotowuje kilka ważnych projektów

Jedno z zadań ma na celu przedstawienie za pomocą nowoczesnych technik życie i dzieła ks. Idziego Radziszewskiego, współzałożyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Stowarzyszenie Anthil przygotowuje w najbliższym czasie kilka ważnych projektów, z których warto wyróżnić m.in. te dotyczące wystawy multimedialnej i gry miejskiej poświęconej założycielowi i pierwszemu rektorowi KUL, a także ekumeniczną lekcję kultury związaną z cmentarzem przy ul. Lipowej w Lublinie. 

„Teraz przyszedł czas... Idzi Radziszewski” to kontynuacja projektu poświęconego błogosławionemu biskupowi i męczennikowi Władysławowi Góralowi oraz biskupom Fulmanowi i Wyszyńskiemu. Zadanie ma na celu przedstawienie życia i dzieła ks. Idziego Radziszewskiego, współzałożyciela i pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego poprzez zaaranżowanie wystaw w Lublinie, które będą uzupełnione o gry miejskie oraz tematyczne wystawy multimedialne wyświetlane na Wieży Trynitarskiej w Lublinie. – Ma to na celu edukację i zwiększanie świadomości historycznej o bohaterach związanych z Lublinem, których działania i historia oddziałują na skalę narodową, a także pokazują i promują cechy związane z poświęceniem, pokorą oraz szacunkiem tak bardzo potrzebnych w dzisiejszych czasach. Wydarzenie odbędzie się we wrześniu 2023 r. – informują organizatorzy.

Stowarzyszenie zaprasza także na spacery i lekcje kultury lokalnej na zabytkową nekropolię Lublina, której wyjątkowości dodaje ekumeniczny charakter. Wydarzenie zaplanowano na październik tego roku. Więcej szczegółów na stronie organizatora.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy