Nowy numer 39/2023 Archiwum

Pielgrzymka małżeństw bezdzietnych do Wąwolnicy

W księdze łask, prowadzonej w sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy, tylko w ostatnim roku znalazło się kilka wpisów o wyproszeniu potomstwa. Do modlitwy w tej intencji małżonków bezdzietnych zapraszają duszpasterze.

Jedno z ostatnich świadectw pochodzi z końca sierpnia tego roku. Bezdzietne małżeństwo przyjechało do Wąwolnicy z malutkim synem Michałkiem, który jest dzieckiem wyproszonym u Matki Bożej Kębelskiej.

- Przyszli do mnie opowiedzieć swoją historię bezradności w staraniu się o dziecko, medycznej diagnozy, która pozbawiała ich nadziei, i ich modlitwie do Matki Bożej Kębelskiej, o której słyszeli, że jest orędowniczką w sprawach beznadziejnych. Rzeczywiście zostali wysłuchani i wbrew diagnozom doczekali się syna Michałka, z którym przyjechali podziękować za dar jego życia - mówi ks. Jerzy Ważny, kustosz sanktuarium w Wąwolnicy.

W księdze łask prowadzonej przez wąwolnickich kapłanów takich wpisów jest dużo więcej.

- Zauważam, że w ostatnim czasie właśnie takich łask przybywa, dlatego tym bardziej zachęcam do powierzenia się Matce Bożej - mówi ks. Jerzy.

Taka okazja będzie już 16 września, kiedy to odbędzie się pielgrzymka małżeństw bezdzietnych, na którą każdy, kto pragnie modlić się w intencji poczęcia dziecka, jest zaproszony.

W PROGRAMIE:

10.00 – Różaniec w Kaplicy Matki Bożej Kębelskiej [spowiedź]
10.45 – Świadectwo małżonków o cudzie narodzin dziecka
11.30 – Konferencja [Dom Pielgrzyma]
12.30 – Msza św. w intencji o uproszenie upragnionego potomstwa

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast