Nowy numer 47/2023 Archiwum

Już w najbliższą sobotę wyjątkowe spotkanie młodych ludzi z archidiecezji lubelskiej

Będą rozpalani przez Ducha Świętego, będą się bawić, integrować i słuchać. Wszystko po to, by jak najlepiej przygotować się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Spotkać drugiego człowieka i Boga to cel projektu „Rozpaleni" – mówi ks. Mateusz Wójcik, dyrektor wydarzenia. – Zależy nam, aby młodzi odkryli być może pewną dla nich nowość, że Pan Bóg nie musi być tylko gościem w życiu człowieka, ale że człowiek wraz z Bogiem może tworzyć swoją codzienność.  

Organizatorzy do udziału w spotkaniu zaprosili gości specjalnych. Obecni będą:  

 FitPasterz – ks. Przemysław Kapała, diecezja kaliska – tiktoker, który zgromadził prawie 70 tysięcy obserwujących, opowiada o Bogu i jego miłości do człowieka, z humorem pokazuje swoje codzienne życie, propaguje aktywność fizyczną.

Franciszek Cofta – dziennikarz radiowy i telewizyjny, działacz społeczny, młodzieżowy. W latach 2017–2022 odpowiedzialny za media Wspólnoty Ekumenicznej Taizé we Francji. Angażował się w organizację Europejskich Spotkań Młodych w Bazylei, Madrycie, Wrocławiu, Taizé i Turynie. Autor audycji radiowej „Między nami mówiąc” w poznańskim Radio Emaus, twórca programu internetowego „Misyjny Vlog”, reporter programu telewizyjnego dla młodych „Studio Raban”. 

Jakub Wachnik – polski siatkarz, występujący obecnie na pozycji przyjmującego w klubie Bogdanka LUK Lublin. Do kościoła chodził z przyzwyczajenia. Jednak to właśnie wiara pomogła mu podnieść się z poziomu życia innego, niż teraz reprezentuje sobą. Siatkarz Pana Boga.

Wyrwani z Niewoli - hip-hopowy duet, ich rap niesie w sobie życiowy przekaz, przez co z łatwością trafia do młodych serc. Muzycy od kilku lat jeżdżą po całej Polsce, stale inspirują i dzielą się tym, jak Bóg zmienia ich życie.

Kulminacyjnym punktem spotkania będzie adoracja Najświętszego Sakramentu oraz możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. – Chcemy w ten sposób ukoronować nasze spotkanie, pokazać, że Bóg jest Bogiem bliskim, jest w stanie przyjść w każde miejsce życia człowieka – podkreśla ks. Mateusz. 

Spotkanie odbędzie się na Targach Lublin od godz. 10 do 15. Wezmą w nim udział również abp Stanisław Budzik oraz bp Adam Bab.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy