Nowy numer 47/2023 Archiwum

Sen o pieknym życiu, czyli jak rozeznać powołanie

Po wakacyjnej przerwie powracają spotkania organizowane przez Duszpasterstwo Młodzieży, które mają pomóc młodym odkryć swoją drogę. Sen o pięknym życiu to możliwość spotkania i rozmowy z różnymi osobami.

Kiedy papież Franciszek ogłosił Rok Świętego Józefa, jego postać zainspirowała duszpasterzy młodych do spotkań, którym będzie patronował ten święty.

- Bóg przemawiał do św. Józefa przez sny, stąd tytuł spotkań "Sen o pięknym życiu". To we śnie przyszedł do niego anioł i powiedział, by nie bał się przyjąć Maryi. Dla Józefa nie była to na pewno łatwa sprawa, gdy się dowiedział, że jego ukochana jest brzemienna, ale zaufał Bogu. Krok po kroku odkrywał, że Pan ma dla niego wspaniały plan. My także chcemy pomóc w odkrywaniu Bożego planu na życie młodym ludziom, pokazać, że mimo różnych trudności i doświadczeń, Bóg chce by nasze życie było piękne - mówi ks. Damian Szewczyk, koordynator spotkań.

Odkrywanie swojego powołania nie oznacza rozeznania, że ktoś ma zostać księdzem, czy siostrą zakonną. Powołania są różne, zarówno te do stanu duchownego, jak i do małżeństwa. Stąd na spotkania zapraszani są różni goście, którzy dzielą się swoim świadectwem życia i odkrywaniem planu Bożego.

W czwartek 5 października odbędzie się pierwsze po wakacjach spotkanie. Rozpocznie je Eucharystia w dolnym kościele o godz. 19.00. Następnie wysłuchać będzie można konferencji lub świadectwa o życiu małżeńskim lub zakonnym, a także o drodze rozeznawania powołania. Przed Mszą Świętą s. Magdalena Goral przybliży powołanie Abrahama.

Po Mszy św. wszyscy zaproszeni są na radosne rozmowy przy kawie i herbacie oraz warsztaty pt. „W drogę do Emaus!”, które poprowadzi ks. Łukasz Grzejda.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy