Nowy numer 47/2023 Archiwum

Znawcy przeszłości, czyli spotkanie archiwistów

Na co dzień pracują ze starymi dokumentami, opracowują je i udostępniają. Archiwiści obchodzili swoje święto, uczestnicząc w warsztatach przygotowanych przez Archiwum Państwowe w Lublinie.

Archiwum Państwowe w Lublinie zorganizowało spotkanie dla archiwistów zakładowych z właściwości terytorialnej archiwum, czyli z obszaru Lubelszczyzny. Spotkanie zostało podzielone na dwie części: pierwsza, w formie konferencji, odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego, gdzie głos zabrali specjaliści z zakresu działalności archiwalnej, prowadzenia archiwum zakładowego, czy też konserwacji akt. Całość spotkania poprowadziła Agnieszka Konstankiewicz – zastępca dyrektora APL.

Po zakończeniu części konferencyjnej, rozpoczęła się część druga, która miała miejsce w budynku lubelskiego archiwum, do którego przybyli archiwiści zakładowi, chcący skorzystać z tematycznych punktów konsultacyjnych, w których mogli przedyskutować frapujące ich kwestie oraz otrzymać fachowe porady. W międzyczasie mogli skorzystać również z możliwości obejrzenia wnętrz archiwum, jego pracowni oraz pomieszczeń, a także obejrzenia ekspozycji, umieszczonych na dziedzińcu, w podcieniach i galerii wystawowej. Frekwencja dopisała, gdyż w pierwszej części brało udział przeszło 300 osób. Duża część z nich postanowiła również odwiedzić Archiwum Państwowe. Obchody można zatem uznać za bardzo owocne. Na zakończenie warto dodać, że Dzień Archiwisty to rzadka okazja, by docenić trud nie tylko archiwistów państwowych, ale również i tych prowadzących archiwa zakładowe wielu ważnych dla życia publicznego instytucji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy