Nowy numer 47/2023 Archiwum

Chełmscy Skauci Europy i wielka gra o niepodległość

Nauka patriotyzmu to nie tylko święta narodowe obchodzone uroczyście, ale i codzienne wychowanie oraz modlitwa za ojczyznę. Taką postawę kształtują w sobie Skauci Europy.

Obchodzone kilka dni temu Święto Niepodległości było kolejną okazją do większego zaangażowania w kształtowanie patriotyzmu wśród młodych. Oczywiście każdy świętuje jak chce, jak może i jak potrafi. 1 Drużyna Chełmska i 1 Gromada Chełmska Skatów Europy uczciły ten dzień, wspólnie biorąc udział we Mszy św. w chełmskiej Bazylice i w uroczystościach miejskich.

Następnym etapem była wielka gra przygotowana przez jeden z zastępów. Wszyscy uczestnicy musieli przebiec od punktu do punku, wykonując różne zadania. Jedno z nich to rozwiązanie quizu historycznego, ale też nadawanie haseł alfabetem morsa, układanie słów do piosenki ze słowami: honor, ojczyzna, śpiewanie piosenek patriotycznych. Chłopcy bardzo się zaangażowali w grę, rywalizowali ze sobą, ale też współpracowali w grupach. 

Celem wielkiej gry było przedstawienie historii Polski od pierwszego rozbioru do odzyskania niepodległości, ukazanie burzliwych dziejów naszego kraju, wcielenie się przez chwilę w rolę żołnierzy, którzy doświadczają trudów i smutku z powodu utraty ojczyzny, ale i radości z odzyskania niepodległości, ale też integracja środowiska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy