Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ferie w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie

W czasie wolnym dzieci się nudzą, chyba że mają znakomicie zagospodarowany czas. A właśnie z tak dobrze zagospodarowanej feryjnej przerwy mogły korzystać dzieci z kl. I-VI w parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie.

Atrakcjom nie było końca. Każdy znalazł coś dla siebie. Przy dobrej zabawie dzieci poznawały historię, ubogacały swoją wiedzę i poznawały nowych ludzi. Wszystko w ramach ferii przy parafii Chrystusa Odkupiciela, gdzie odbyły się warsztaty historyczno-edukacyjne z błogosławioną rodziną Ulmów.

Każdego dnia odbywały się trzygodzinne, ciekawe i różnorodne zajęcia dla dzieci z klas I-VI. Uczestnicy warsztatów poznali historię wyjątkowej rodziny Józefa, Wiktorii Ulmów i ich dzieci, którzy za pomoc Żydom ponieśli śmierć męczeńską. Był film przybliżający ich życie oraz zwiedzanie kościoła Świętej Rodziny w Chełmie, gdzie znajduje się polichromia przedstawiająca beatyfikowaną rodzinę.

Nie zabrakło zajęć plastycznych, sportowych, muzycznych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi. Jednym z gości był porucznik Marcin Zelent z Wojska Polskiego, który przedstawił uczestnikom godło i flagę naszej ojczyzny. Opowiadał o bitwach z udziałem Polaków. Wskazał na zasługi rodaków w walce o wolność kraju.

Z przedstawicielką z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Chełmskiej dzieci uczyły się tańczyć poloneza i poznały tradycje i kulturę regionu. Mogły zobaczyć stroje ludowe. Takie spotkania były lekcją patriotyzmu wykładaną w ciekawy sposób.

Uczestnicy feryjnych spotkań odwiedzili muzeum chełmskie. Uczestniczyli w warsztatach "Jak błoto zamienić w złoto" i  "Śladami zwierząt".

Czas przebywania razem był cenną lekcją współdziałania, tolerancji, ale i służenia drugiemu. Pomysłodawcą wypoczynku był ks. Karol Mazur, a wspomagali go wolontariusze - nauczyciele, członkowie wspólnot parafialnych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Zapisane na później

Pobieranie listy