Zanim zapadnie decyzja o udziale w Ekstremalne Drodze Krzyżowej, warto poznać trasy, jakimi można wyruszyć, rozważając Mękę Pańską.
1. Niebieska - św. Faustyny Kowalskiej o dł. ok 30 km prowadzi z Lublina wokół Zalewu Zemborzyckiego i kończy się w Bazylice ojców dominikanów na Starym Mieście.
2. Pomarańczowa - bł. Karoliny Kózkówny o dł. ok. 33 km z Lublina doliną Ciemięgi do bazyliki ojców dominikanów na Starym Mieście.
3. Żółta - św. Jana Pawła II o dł. ok 43 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy w Wąwolnicy przy sanktuarium MB Kębelskiej.
4. Czerwona - bł. Stefana Wyszyńskiego o dł. ok 46 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy w Wąwolnicy przy sanktuarium MB Kębelskiej.
5. Fioletowa - bł. Władysława Gorala o dł. ok 41 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy w Wąwolnicy przy sanktuarium MB Kębelskiej.
6. Czarna - bł. Piotra Jerzego Frassatiego o dł. ok 51 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy Wąwolnicy przy sanktuarium MB Kębelskiej. Jest to trasa tzw. samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
7. Brązowa - bł. o. Józefa Mazurka o dł. ok 40 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy bazylice św. Anny w Lubartowie, prowadząc przez Lasy Kozłowieckie.
8. Zielona - sługi Bożego Franciszka Blachnickiego o dł. ok 42 km. Zaczyna się w Lublinie, a kończy w bazylice św. Anny w Lubartowie, biegnąc doliną Wieprza.
9. Żółto-niebieska - św. Jakuba Apostoła Starszego o dł. ok 44 km. Zaczyna się w Lublinie, prowadzi szlakiem św. Jakuba Apostoła do kościoła pw. św. Jakuba w Głusku. jest to druga trasa tzw. samotna, nie będzie na niej żadnych dodatkowych oznakowań ani wolontariuszy z patroli medycznych.
Zapisy: https://www.edk.lublin.pl/informacje/trasy