Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zaproszenie na śniadanie wielkanocne

W Wielką Sobotę lubelska Caritas zaprasza na śniadanie wielkanocne. To wydarzenie skierowane dla osób ubogich, w kryzysie bezdomności, samotnych, potrzebujących.

Święta Zmartwychwstania Pańskiego to najważniejsze święta dla każdego chrześcijanina.

- W wielkopostnej zadumie wyczekujemy powtórnego przyjścia Chrystusa na świat, a kiedy przyjdzie, radujemy się tą dobrą nowiną. Nie chcąc trwać sami w tej radości spotykamy się z naszą rodziną, naszymi bliskimi i z nimi zasiadamy do świątecznego stołu. Jednak nie każdy z nas ma taką możliwość. Nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele osób wokół nas to osoby samotne, które w dodatku borykają się z chorobą czy problemami ekonomicznymi. Dlatego chcemy dać ludziom choć namiastkę rodzinnej i ciepłej atmosfery, bo wiemy że dla niektórych to śniadanie wielkanocne będzie jedynym świątecznym spotkaniem, w gronie życzliwych ludzi - mówi Gabriela Sadowska z Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Podczas spotkania wszyscy przybyli goście otrzymają na koniec paczki jako wsparcie na kolejne dni świąt.

- Zależy nam na tym, aby nasi podopieczni nie wyszli z tego spotkania z pustymi rękami, ale z poczuciem, że ktoś o nich pamiętał. W środku znajdują się takie produkty jak cukier, makaron, mąka, kasza lub ryż, słodycze oraz kartka z życzeniami wykonana przez Wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas - podkreśla Gabriela Sadowska.

Paczki przygotowywane są m.in. z produktów zgromadzonych podczas XXIV Ogólnopolskiej Zbiórki Żywności „Tak. Pomagam!”, na której zebrano 7177 kg żywności.

- Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania 355 wolontariuszy, którzy przez dwa dni dyżurowali w wybranych sklepach archidiecezji oraz hojności tysięcy darczyńców, którzy przekazywali swoje zakupy. Otrzymaliśmy także wsparcie od lubelskich firm w postaci dodatkowej żywności za co serdecznie dziękujemy. Mimo to wciąż brakuje nam niektórych produktów. Planujemy przygotować ok. 1000 paczek, które trafią do osób potrzebujących zarówno przed świętami, dotyczy to osób, które np. ze względów zdrowotnych nie są w stanie wychodzić z domu, jak i w trakcie śniadania wielkanocnego. Dlatego wciąż prosimy o wsparcie czy to w formie rzeczowej, czy finansowej. Każda pomoc się liczy - mówi Iwona Adamek, koordynatorka zbiórki „Tak. Pomagam!”

Żywność można dostarczać do siedziby Caritas przy al. Unii Lubelskiej 15, od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 16.00.

- Poszukujemy także chętnych wolontariuszy, którzy będą mogli wesprzeć nas podczas samego wydarzenia 30 marca oraz w trakcie przygotowań. Aktualnie wolontariusze wklejają życzenia do kartek świątecznych, pakują paczki i rozwożą je naszym podopiecznym. Jak zawsze przed świętami jest dużo pracy, więc szczególnie liczymy na pomoc wolontariuszy. Jeśli więc ktoś mógłby rozwozić paczki do naszych beneficjentów, lub przyjść i pomóc nam w magazynach, bardzo prosimy o kontakt. Wystarczy zadzwonić na numer telefonu: 668 770 774 lub przyjść do naszej siedziby przy al. Unii Lubelskiej 15” - mówi Paulina Stepnowska, koordynatorka ds. wolontariatu i Szkolnych Kół Caritas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy