Twój dar serca dla hospicjum

W trakcie 14 edycji akcji udało się zebrać prawie 1,31 mln zł. Ta imponująca kwota to efekt akcji w szkołach, kiedy młodzi ludzie wspierają chore dzieci.

Mają kilka albo kilkanaście lat. Wiedzą jednak, że wokół nich są dzieci, które nigdy nie pójdą już do szkoły, które zmagają się z nieuleczalną chorobą. Dlatego co roku włączają się w pomoc lubelskiemu hospicjum. Chodzi przede wszystkim o poprawę jakości życia podopiecznych placówki.

- Pieniądze, które zbierają uczniowie ze szkół województwa lubelskiego, przeznaczone są na zakup leków i sprzętu medycznego dla dzieci zarówno w opiece domowej, jak i tych przebywających na oddziale stacjonarnym naszego hospicjum - mówi o. Filip Buczyński, prezes lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. - Część z zebranych datków wydajemy też na naprawę sprzętu oraz pomoc socjalną - dodaje.

Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum" polega na organizowaniu przez szkoły wydarzeń artystycznych, kulturalnych oraz kiermaszów, podczas których zbierane będą pieniądze na rzecz podopiecznych lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.

Całą ideę akcji, którą przeszło 10 lat temu wymyśliła ówczesna Szkoła im. Jana III Sobieskiego (dziś sztab akcji znajduje się w Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego przy al. Racławickich 17). To nauczycielka tej szkoły Agata Łaguna wraz z uczniami postanowiła coś zrobić dla chorych dzieci, a jednocześnie uświadomić uczniom, że trudne sytuacje i walka o zdrowie są rzeczywistością także ich rówieśników. Ta trudna walka nie zawsze kończy się wygraną - to kolejna przestrzeń do rozmowy z młodymi ludźmi.

Jak zgłosić szkołę do akcji? Przyjść do sztabu organizacyjnego akcji i pobrać materiały - puszka, plakaty, film edukacyjny. Mieć ze sobą następujące dane: pełna nazwa szkoły, adres, numer telefonu do szkoły, adres e-mail szkoły, nazwisko dyrektora szkoły, nazwisko, numerr telefonu i adres e-mail koordynatora akcji w szkole, dane na temat liczby uczniów w szkole. Zarejestrować szkołę przez formularz: https://darserca-rejestracja.pl/.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..