Znamy zwycięzców konkursu wiedzy liturgicznej ministrantów i lektorów

Czas przygotowań i zmagań na kilku etapach dobiegł końca. Ministranci i lektorzy dekanatów Chełm Wschód i Chełm Zachód rywalizowali ze sobą wykazując się wiedzą.

Za nami finał konkursu wiedzy liturgicznej dla ministrantów i lektorów dekanatów Chełm Wschód i Chełm Zachód.

Aż dziewięć finałowych drużyn w trzech kategoriach konkursowych (ministrant młodszy, ministrant starszy, lektor) stanęło do rywalizacji. Wreszcie wyłoniono zwycięzców. Podobnie jak w etapie dekanalnym, czy parafialnym chłopcy musieli wykazać się wiedzą liturgiczną na temat Mszy świętej w oparciu o materiał zawarty w "Ogólnym wprowadzeniu do Mszału rzymskiego". Na teście finałowym pojawiły się zagadnienia związane z poszczególnymi elementami Mszy świętej, nazwy różnorodnych paramentów liturgicznych i szczególnych funkcji liturgicznych. Uczestnicy konkursu poważnie podeszli do konkurencji. Byli znakomicie przygotowani przez swoich duszpasterzy. Wiedza z pewnością sprawdzi się w praktyce posługi przy ołtarzu.

Konkurs był przygotowany i przeprowadzony przez jego pomysłodawcę ks. Grzegorza Jarmosza, wikariusza parafii Świętej Rodziny w Chełmie.

Ostateczna klasyfikacja przedstawia się następująco:

Kategoria ministrant młodszy:

1 miejsce: parafia Świętej Rodziny w Chełmie

2 miejsce: parafia Św. Jozafata w Rejowcu Osadzie

3 miejsce: parafia Św. Stanisława i Niepokalanego Serca NMP w Rudzie Hucie

Kategoria ministrant starszy:

1 miejsce: parafia Świętej Rodziny w Chełmie

2 miejsce: parafia Narodzenia NMP w Chełmie

3 miejsce: parafia Przemienienia Pańskiego w Sawinie

Kategoria lektor:

1 miejsce: parafia Św. Matki Teresy z Kalkuty w Chełmie

2 miejsce: parafia Świętej Rodziny w Chełmie

3 miejsce: parafia Św. Maksymiliana Marii Kolbe w Okszowie

Uczestnicy finału otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Podsumowanie całego konkursu wiedzy liturgicznej dla ministrantów i lektorów dekanatów Chełm Wschód i Chełm Zachód, oraz wręczenie nagród dla uczestników biorących w nim udział odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2024 roku w parafii Świętej Rodziny w Chełmie po Mszy świętej o 17.00.

« 1 »