Rodzinny czas w magicznych ogrodach

Od 10 lat to miejsce stawia na współpracę dzieci i dorosłych, bo tylko wspólnymi siłami można pokonać ścieżki wiodące przez baśniowy ogród. Do przeżycia rodzinnej przygody każdy jest zaproszony.

Biblia mówi, że człowiek na początku swego istnienia zamieszkał w ogrodzie, gdzie niczego mu nie brakowało i był bardzo szczęśliwy. Ogród więc wydawał się dobrym pomysłem na miejsce, gdzie rodziny z dziećmi będą mogły wspólnie spędzić czas, pogłębić relacje, a może, w niektórych przypadkach, zrobić pierwsze kroki, by te relacje zbudować czy poprawić. Magiczne Ogrody w Trzciankach pod Puławami to miejsce, które nie bez przyczyny przyjęło nazwę Rodzinny Park Tematyczny.

Od 10 lat Magiczne Ogrody zapraszają całe rodziny.   Od 10 lat Magiczne Ogrody zapraszają całe rodziny.
Agnieszka Gieroba /Foto Gość

– Każdy z nas przed 2014 rokiem, kiedy postanowiliśmy założyć ogrody, pracował gdzie indziej i zajmował się różnymi sprawami. Łączyło nas to, że mieliśmy dzieci i wielkie marzenie, by stworzyć takie miejsce, gdzie właśnie one będą uwielbiały przebywać, będą czuć się bezpiecznie, ale, co najważniejsze, będą razem z nami. To nic odkrywczego, że najmłodszym nie zależy na super zabawkach czy wystrzałowych atrakcjach tak bardzo, jak na wspólnym spędzaniu czasu z najbliższymi. To wszystko chcieliśmy połączyć jeszcze z możliwością zarabiania na utrzymanie naszych rodzin – mówią Przemysław Chabior, Cezary Bożemski – członkowie zarządu Magicznych Ogrodów.

Robiąc rozeznanie rynku, byli pewni, że nie chcą kopiować pomysłów, które już istnieją. Tak powstały magiczne ogrody i cała autorska opowieść.

– Jak to w baśniach bywa, dobro walczy ze złem, a dzielni bohaterowie uczą się pokonywać różne trudności, odkrywając w sobie niespodziewane talenty, pomagając sobie wzajemnie i wyciągając pożyteczne wnioski. Bajkowy świat, do którego zapraszamy, ma także spełniać rolę edukacyjną. Chcemy przez zabawę uczyć dobrych wartości – mówi Przemysław Chabior.

Każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie.   Każdy znajdzie jakąś atrakcję dla siebie.
Magiczne Ogrody

Przy okazji zwiedzania ogrodu i korzystania z atrakcji, nawiązują się relacje między dziećmi i dorosłymi, bo potrzeba silnych ramion, by uruchomić huśtawkę, przejść przez tajemnicze tunele czy popłynąć tratwą. Do tego wszystko w otoczeniu pięknej przyrody.

– Inspiracją była księżna Izabela Czartoryska z pobliskich Puław, która założyła przepiękny park i uczyła ludzi, jak dbać o ogród. U nas można znaleźć wiele ciekawych gatunków roślin, w tym tak kochane przez księżnę róże, czy unikalną odmianę tulipana. Przemierzając tematyczne krainy, łączymy zabawę z edukacją i rodzinną integracją. Tak jest już od 10 lat, bo w tym roku świętujemy jubileusz – mówi Kuba Grabski z Magicznych Ogrodów.

« 1 »