Tuż przed Uroczystością Zesłana Ducha Świętego wierni z parafii pw. bł. Piotra Jerzego Frassati uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Światła (Via Lucis) ulicami swojej parafii.
Stacje Zmartwychwstania, znane również pod łacińską nazwą Via Lucis, są formą pobożności chrześcijańskiej, zachęcającą do rozważania Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa oraz niektórych objawień Zmartwychwstałego i innych epizodów zapisanych w Nowym Testamencie. Via Lucis prowadzi dalej, przez Zmartwychwstanie do Zesłania Ducha Świętego, podkreślając prawdziwy sens paschalnej tajemnicy Jezusa.
- Droga Światła (Via Lucis) wzorowana na tradycji Drogi Krzyżowej, jest nabożeństwem rozważającym wydarzenia z życia Jezusa Chrystusa od momentu Jego zmartwychwstania aż do zesłania Ducha Świętego - mówił na początku nabożeństwa ks. Krzysztof Podstawka, proboszcz parafii pw. bł. P. J. Frassatiego w Lublinie.
Podczas nabożeństwa rozważane są tradycyjnie teksty biblijne mówiące o Zmartwychwstaniu Chrystusa i Jego spotkaniach z uczniami. Piątkowa Via Lucis została przygotowana przez członków parafialnej Grupy Biblijnej. W rozważaniach zanoszone były modlitwy o dary Ducha Świętego, a także szczególnie modlono się o pokój na świecie.
Ks. Podstawka w czasie nabożeństwa podkreślił, że w Okresie Wielkanocnym szczególnie ważne jest dzielenie się naszą wiarą z innymi.
- Wykorzystajmy ten czas, aby odświeżyć swoją wiarę. Niech Droga Światła będzie nam pomocą w rozpoznawaniu tego, co nam w tym przeszkadza i co nam pomaga - mówił.
Droga Światła to nabożeństwo odprawiane w Kościele katolickim w okresie wielkanocnym. Powstało w 1988 r. z inicjatywy salezjańskiej wspólnoty Świadkowie Zmartwychwstałego, niemniej do niedawna należało do nabożeństw zapomnianych.