W Kazimierzu Dolnym ruszy "Lato z KUL"

Warsztaty fotograficzne i plastyczne, zwiedzanie Lublina i KUL to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników "Lata z KUL 2024". W tym roku KUL już po raz trzeci organizuje wypoczynek dla dzieci polonijnych w Polsce.

Najstarszy Uniwersytet w Lublinie od 3 do 11 sierpnia po raz trzeci będzie gościł grupę dzieci polonijnych. Będą gry, zabawy, wycieczki po Lubelszczyźnie, a także poznawanie kultury polskiej.

– Dla niektórych z nich będzie to pierwsza okazja, by odwiedzić Polskę – mówi organizator obozu, zastępca dyrektora Centrum Polonijnego KUL dr Wojciech Wciseł.

KUL od kilku lat bardzo mocno angażuje się w działania na rzecz Polonii. Powołane w tym celu Centrum Polonijne prowadzi m.in. Studium KUL dla Polonii i Polaków za granicą, z którego oferty skorzystało już ponad 2 tysiące rodaków, poszerzając swoją wiedzę i umiejętności w ramach kursów o różnorodnej tematyce. Inną formą działalności Centrum jest obóz letni dla dzieci polonijnych, który w tym roku odbędzie się już po raz trzeci. Jak co roku zapisy na udział w tym wydarzeniu cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród Polonii.

W tym roku dzieci biorące udział w wydarzeniu „Lato z KUL” będą wypoczywały w Rajchertówce - Domu Pracy Twórczej KUL w Kazimierzu Dolnym. Tegoroczne lato spędzi tam 25 dzieci z rożnych krajów, uczestnicy będą mieli okazję na żywo poznać bliżej kraj swoich rodziców i dziadków. W czasie kilkudniowego pobytu w Polsce dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Program, podobnie jak w ubiegłych latach, będzie niezwykle intensywny. Lato z KUL to okazja do zetknięcia się z polską historią i kulturą oraz do podszlifowania znajomości naszego języka. Dzieci będą miały okazję zwiedzić Lublin, miasto, w którym przez wieki spotykał się Wschód z Zachodem. Nie zabraknie wizyty na KUL, gdzie zaplanowano spotkanie z władzami uniwersytetu.

– Chcemy, by nasi goście zabrali z sobą jak najwięcej wspomnień, a także nowe przyjaźnie i znajomości – dodaje dr Wciseł.

Oprócz tego uczestnicy obozu wezmą udział w warsztatach językowych, dziennikarskich czy filmowych. Będzie też czas na integrację i wspólną zabawę, a także spotkania z ciekawymi ludźmi.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Polonijne KUL, KUL oraz Fundacja Rozwoju KUL. Projekt „Polska gra przygodowa! Poziom wyżej z językiem polskim” dofinansowano przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego ze środków Ministra Edukacji Narodowej.

« 1 »
DO POBRANIA: |