KUL proponuje ponad 30 kierunków na studiach podyplomowych, ma także ofertę dla osób bez wyższego wykształcenia. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II umożliwia dokształcanie w naukach społecznych, prawniczych, teologicznych po ścisłe, jak informatyka.
Mamy pakiet 35 różnorodnych kierunków studiów podyplomowych i 4 kursy tematyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się choćby studia MBA, a także prawo kanoniczne dla prawników oraz prawo podatkowe – wylicza Marek Toporowski z Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji KUL.
Liczba miejsc jest ograniczona, a o tym, kto będzie słuchaczem, decyduje kolejność zgłoszeń oraz dodatkowe wymogi przy wybranych kierunkach. Uczelnia reaguje na sytuację na rynku pracy. Dlatego w tym roku uruchomiono rekrutację dla katechetów na dwuletnie studia z historii i wiedzy o społeczeństwie. Celem uruchomienia takiego kierunku studiów podyplomowych jest umożliwienie przyszłym studentom przekwalifikowania zawodowego oraz zdobycie dodatkowych kompetencji.
- W tym roku zachęcamy do podnoszenia kwalifikacji osoby, którym zależy na pozyskaniu wiedzy, ale nie mają wykształcenia wyższego. Mamy dla nich kursy, m.in. zarządzania domami parafialnymi czy zakonnymi - mówi Jacek Twardzik, kierownik Uniwersyteckiego Centrum Rozwijania Kompetencji KUL.
Wśród kursów realizowanych przez KUL dużym zainteresowaniem cieszy się kurs dedykowany prawnikom, a poszerzający wiedzę w zakresie pisania pism procesowych w sprawach o stwierdzenie nieważności małżeństwa. Jest to bardzo specjalistyczne szkolenie z obszaru prawa kanonicznego. Każda osoba z wykształceniem wyższym prawniczym może zapisać się na ten kierunek - to między innymi radcy prawni, adwokaci czy notariusze.
- Zainteresowanie kursami i studiami podyplomowymi na KUL wynika nie tylko z różnorodnej i dopasowanej do potrzeb rynku oferty, ale także z doboru profesjonalnej kadry, która stanowią wykładowcy akademiccy oraz praktycy, specjaliści branżowi z całej Polski - dodaje J. Trzewik.
Zaś program studiów podyplomowych z zakresu zamówień publicznych jest zaakceptowany przez Urząd Zamówień Publicznych, to dodatkowa gratyfikacja dla tego kierunku.
- To bardzo ważne, bo słuchacz poza dyplomem ukończenia studiów podyplomowych otrzymuje także drugi dokument, certyfikat zaświadczający o patronacie prezesa Urzędu Zamówień Publicznych. To wartość dodana naszych studiów. Na studia podyplomowe przychodzą ludzie świadomi zawodowo, którzy oczekują konkretnych treści i wiedzy. To najbardziej wymagająca grupa, która bardzo szybko weryfikuje poziom studiów i ich wartość merytoryczną. A taki wysoki i oczekiwany przez nich poziom mogą właśnie zaoferować studia na naszej uczelni - podkreśla Beata Zięba, specjalistka z dziedziny zamówień publicznych i wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Rekrutacja na studia podyplomowe oraz kursy na KUL trwa do 26 września, szczegóły na stronie
https://kandydat.kul.pl/podyplomowe/.
(obraz) |