Już wiadomo, że do Garbowa wybiera się około tysiąca młodych ludzi. Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej to już marka, która dla młodzieży ma wielką wartość.
Jedni będą przez wszystkie dni SMAL-u, inni przyjadą na jeden dzień, może na jedno spotkanie lub koncert.
Co to jest SMAL?
- Nasz system pokazuje, że przeszło przez niego ponad tysiąc osób. To rzeczywiście rekord i wielka radość dla nas, choć nie o bicie rekordów chodzi, ale o stworzenie przestrzeni, gdzie młodzi będą mieli okazję pobyć ze sobą i z Panem Bogiem. Oczywiście jeszcze przez najbliższe dni te liczby będą się wahać. Jedni będą rezygnować inni się zapisywać, część z pewnością zgłosi się bezpośrednio w Garbowie bez wcześniejszej rejestracji. Zapraszamy każdego - podkreśla ks. Przemysław Ruszniak współodpowiedzialny za tegoroczny SMAL.
Zainteresowanie udziałem w spotkaniu młodych w Garbowie świadczy, że wbrew wielu opiniom wieszczącym koniec kościoła, młodzież właśnie do niego wraca, szuka przestrzeni spotkania z Bogiem i z drugim człowiekiem.
- Garbów jest już marką wśród młodych. Wiedzą, że przyjechać tutaj to zawsze zysk. Spotkania z ciekawymi ludźmi, zaproszeni goście, przestrzeń ciszy i zabawy okazja do porozmawiania z kapłanami o różnych sprawach - podkreśla ks. Emil Mazur, dyrektor SMAL.
A dlaczego Garbów? Przed laty, kiedy odbywały się Światowe Dni Młodzieży nasza archidiecezja szukała miejsca, gdzie można by przygotować młodych do tego ważnego spotkania, ks. Marek Urban będący wówczas z posługą w Garbowie odczytał, że Duch Święty chce tu zgromadzić młodych. I tak się stało. Od lat koniec wakacji gromadzi w Garbowie młodzież od 13. roku życia, która czerpie tu siłę i radość.
Ci, którzy jeszcze zechcą przyjechać mogą zapisywać się przez stronę SMAL lub bezpośrednio w Garbowie. Początek już 21 sierpnia.
W planie tegorocznego spotkania:
- konferencje br. Szymona Janowskiego - kapucyna, duszpasterza wspólnot, spowiednika, przyjaciela i kierownika duchowego młodych,
- występ zespołu niemaGOtu - twórców hymnu ŚDM 2016 "Błogosławieni Miłosierni",
- występ rapera i beatboxer'a TAU - człowieka, który namacalnie doświadczył miłości Chrystusa i radykalnie zmienił dla niego swoje życie,
- liczne konferencje, spotkania w grupach, warsztaty, Eucharystia oraz adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem,
- w programie nie zabraknie również czasu na wspólne spędzanie czasu, zawiązywanie znajomości czy odpoczynek w strefie chill'u oraz mnóstwo radosnej zabawy.
Warsztaty w tym roku odbędą się w innowacyjnej formie. Będą namacalnym potwierdzeniem "teorii", której będziemy przysłuchiwać się podczas konferencji. Przykład ludzi wiary i ich świadectwo to najlepsza i najszybsza droga do tego jak słowa zamienić w czyn.
Tegoroczny SMAL to wspaniały czas, żeby wraz z ludźmi o podobnych wartościach, móc przeżyć niesamowitą przygodę wspólnoty i odkryć swoje talenty, doświadczyć ogromu radości i zabawy oraz uświadomić sobie jak wielkie pokłady dobra drzemią w każdym z nas!