"Zielona Szkoła z PCK" dla dzieci i młodzieży z Lewina Brzeskiego

Ponad setka dzieci i młodzieży z Lewina Brzeskiego spędzi najbliższe dni w Lublinie. To kolejna, po zakończonej zbiórce darów rzeczowych, forma wsparcia osób poszkodowanych w powodzi organizowana wspólnie przez Miasto Lublin oraz Lubelski Oddział Okręgowy Polskiego Czerwonego Krzyża przy udziale Uniwersytetu Medycznego.

W ciągu dwóch tygodni zebrano ponad 32 tony najpotrzebniejszych artykułów, a z punktu zbiórki wyjechało ponad 20 transportów humanitarnych, w tym cztery bezpośrednio w okolice Wrocławia.

– Lublin po raz kolejny udowodnił, że potrafi działać razem i pomagać. Dzięki zaangażowaniu oraz wsparciu mieszkańców bardzo szybko zebraliśmy niezbędne artykuły dla powodzian. Serdecznie dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Teraz nasze działania kierujemy bezpośrednio do dzieci i młodzieży z terenów, które ucierpiały wskutek kataklizmu. Bardzo się cieszę, że przez najbliższe dni będziemy mogli gościć w naszym mieście uczennice i uczniów z Lewina Brzeskiego. Mam nadzieję, że czas spędzony w Lublinie i zaplanowane aktywności pozwolą im odpocząć – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

W ramach programu „Zielona Szkoła z PCK” grupa młodych osób z województwa opolskiego spędzi czas w Lublinie do 9 października. W tym czasie uczniowie klas VI–VIII szkół podstawowych otrzymają zakwaterowanie w jednym z akademików Uniwersytetu Medycznego, z kolei jedna ze szkół zapewni wyżywienie. Miasto przygotowało dla nich także ciekawe propozycje spędzenia czasu wolnego, to m.in.: warsztaty w Baobabie, Biotece i Ośrodku Brama Grodzka Teatr NN – Dom Słów, spektakl w Teatrze Andersena. Sportowych emocji dostarczy środowy mecz siatkówki Bogdanka LUK Lublin – Skra Bełchatów oraz trening z zawodniczkami i zawodnikami lubelskich klubów. Aktywności zaplanowano też na basenie i trampolinach. Nie zabraknie również zajęć edukacyjnych na Politechnice Lubelskiej i Uniwersytecie Medycznym. Oprócz wydarzeń edukacyjnych, sportowych i kulturalnych, dzieci oraz ich opiekunowie będą mieli okazję zwiedzić Lublin i jego okolice.

– W pierwszej fazie odbudowy, gdzie najważniejszym elementem jest uprzątnięcie zniszczonych budynków i infrastruktury, ważnym staje się zapewnienie opieki nad dziećmi, młodzieżą i osobami starszymi. Jest to istotne również ze względu na konieczność zmiany otoczenia i choć chwilowego odpoczynku od traumy, którą niejednokrotnie spowodowała powódź – mówi Maciej Budka, dyrektor lubelskiego oddziału okręgowego PCK.

Szczegółowe informacje na temat udzielanej pomocy dla powodzian i aktualnych potrzeb znajdują się na stronie PCK.

« 1 »
DO POBRANIA: |