"Praca i zatrudnienie osób z zaburzeniami psychicznymi" to temat konferencji poświęconej znaczeniu pracy w procesie zdrowienia osób doświadczających kryzysów psychicznych.
Tematem przewodnim konferencji będą kwestie związane z zatrudnianiem osób doświadczających kryzysów psychicznych. W wydarzeniu wezmą udział eksperci w dziedzinie psychiatrii, profesjonaliści z doświadczeniem w obszarze ochrony zdrowia psychicznego oraz zatrudniania pracowników z zaburzeniami psychicznymi, pracodawcy, a także osoby doświadczające kryzysów psychicznych i ich rodziny. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy czwartek (10 października) w hotelu przy al. Racławickich 12 w Lublinie.
– Miasto realizuje szereg działań, aby wspierać mieszkanki i mieszkańców potrzebujących pomocy w zakresie zdrowia psychicznego. Wśród najważniejszych należy wymienić prowadzone przez Centrum Interwencji Kryzysowej w Lublinie wsparcie w formie bezpłatnych porad psychologicznych czy całodobowego telefonu zaufania, ale także różnego rodzaju miejskie programy profilaktyczne skierowane do zróżnicowanych grup odbiorców, m.in. seniorów czy młodzieży. Tym razem, we współpracy z Lubelskim Stowarzyszeniem Ochrony Zdrowia Psychicznego oraz organizacjami i instytucjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością zaplanowaliśmy konferencję poświęconą tematyce zatrudniania pracowników z zaburzeniami psychicznymi. Wspólnie z ekspertami w dziedzinie psychiatrii, pracodawcami oraz osobami doświadczającymi kryzysów psychicznych porozmawiamy o roli pracy w procesie zdrowienia – mówi Anna Augustyniak, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. społecznych.
Uczestnicy spotkania będą dyskutować na temat terapeutycznej roli pracy oraz o jej znaczeniu w procesie zdrowienia osób potrzebujących wsparcia. Podczas wydarzenia omówione zostaną także zagadnienia dotyczące organizacyjno-prawnej strony zatrudniania pracowników z niepełnosprawnościami.
Konferencja „Praca i zatrudnienie osób z zaburzeniami psychicznymi” odbędzie się w najbliższy czwartek 10 października w godz. 10.00-14.45.