Stowarzyszenie Anthill wraz z Muzeum Wieża Trynitarska zapraszają na bezpłatny rodzinny spektakl teatralny "Kogucik z Trynitarskiej" na Wieży Trynitarskiej w Lublinie.
Idąc śladem historycznych losów legendarnego Koguta, uczestnicy będą się wspinać po kolejnych stopniach barwnych dziejów Lublina. Trud drogi na szczyt – ku najwyższemu punktowi Starego Miasta – osładza komediowa opowieść ptasiej trupy teatralnej. Tuwim miał ptasie radio, a Kogucik ma swoich aktorów. Śpiewają, tańczą, dramatycznie mówią, sympatycznie kłócą się. Wzbijają się do twórczego lotu, starają się złapać wiatr, awaryjnie lądują w gąszczu zaskakujących puent. A wszystko po to, aby dowieść fundamentalnej roli Kogucika w kształtowaniu się miasta, na które czujnie spogląda od wielu lat.
– Jest to doskonała okazja do lepszego poznania naszego muzeum, historii Lublina i naszego „Kogucika z Trynitarskiej” do obcowania z teatrem – a dokładniej śpiewogrą, którą przygotowaliśmy dla naszych gości. Będą też legendy, które budują tożsamość miejsca i mieszkańców oraz dużo poetyckiego zaangażowania. Rodziny opowiadają o rodzinie. Będzie to też spektakl muzyczny, śpiewany i grany na żywo. Do spektaklu powstanie muzyka autorska, wykonywana przez wszystkich obecnych na scenie. Stroje artystów zostaną wykonane przez Pawła Adamca z materiałów pochodzących z recyklingu – mówi ks. Łukasz Trzciński, dyrektor Muzeum Wieży Trynitarskiej w Lublinie.
Brak ograniczeń wiekowych, do udziału w widowisku zaproszone są całe rodziny. Obowiązują rezerwacje bezpłatnych wejściówek poprzez link do zapisu.
Kalendarz spektakli:
9 listopada 2024 r. (sobota): 10.00, 11.30, 13.00
10 listopada 2024 r. (niedziela): 17.00, 18.30
Czas trwania spektaklu: 1 godzina.
Brak ograniczeń wiekowych, zapraszamy całe rodziny do udziału w widowisku.
Występują:
Urszula Kasprzak-Wąsowska, wokalistka, autorka tekstów, dyplomowana muzykoterapeutka, zafascynowana głosem ludzkim we wszystkich jego przejawach.
Monika Kowalczyk, wokalistka, piosenko-pisarka, tworząca od 2015 roku muzykę autorską. Jest laureatką ogólnopolskich festiwali muzycznych, w tym Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie 2023.
Adam Organista, aktor Teatru im. H. Ch. Andersena w Lublinie, improwizator, twórca Teatru Lukla, szybownik.
Marcin Wąsowski, dramaturg, reżyser, aktor, improwizator. Twórczo związany z grupą Poławiacze Pereł Improv Teatr. Napisał i wyreżyserował m.in. widowisko „Abraham” (Arena Lublin, ŚDM 2016), śpiewogrę „Legenda o Czarciej Łapie” (Poławiacze Pereł, 2017), spektakl muzyczny „Pierwiastki Życia” (ACK Chatka Żaka, 2024), spektakl „Kowboj” (LCK Lublin, 2024).
Kostiumy: Paweł Adamiec
Pomysłodawczyni: Barbara Wybacz
(obraz) |