Zmienić świat na lepsze - poszukiwani wolontariusze do spełniania marzeń

Fundacja "Mam Marzenie" prowadzi nabór do wolontariatu na terenie Lublina i okolic. Głównym celem fundacji jest spełnianie marzeń chorych dzieci, co ma terapeutyczny wpływ na ich leczenie.

Misją Fundacji Mam Marzenie jest spełnianie marzeń dzieci w wieku od 3 do 18 lat, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Przez swoją działalność wolontariusze chcą dostarczyć chorym dzieciom i ich rodzinom niezapomniane wrażenia, które pozwolą choć na chwilę zapomnieć o cierpieniu, wniosą w ich życie radość, siłę do walki z chorobą i nadzieję na przyszłość. Zbliżający się koniec roku to dobry czas na rozpoczęcie naboru wolontariuszy, którzy wraz z Nowym Rokiem będą mogli zaangażować się w działania realizowane przez Fundację na rzecz swoich podopiecznych.

– Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma trochę chęci do działania i chce razem z nami spełniać marzenia dzieci, których choroby zagrażają życiu. Szukamy przede wszystkim osób pełnoletnich, które są kreatywne, zaangażowane, odpowiedzialne, lubią pracę zespołową i chcą razem z nami po prostu zmieniać świat na lepsze – mówi Agata Wójcik, zastępca koordynatora ds. wolontariatu w Lublinie.

Działalność Fundacji Mam Marzenie opiera się wyłącznie na pracy wolontariuszy. To jedyna tak duża fundacja w Polsce, w której nikt nie pobiera żadnego wynagrodzenia za swoją pracę. Wolontariusze poznają nie tylko marzenia swoich podpieczonych, ale także ich rodzinę, historię choroby i emocje jakie towarzyszą Marzycielom, którzy walczą o powrót do zdrowia.

– Staramy się po poznaniu naszych podopiecznych zrobić wszystko, żeby spełnić ich największe marzenie. Robimy burzę mózgów, zastanawiamy się, w jaki sposób możemy dane marzenie spełnić i często to spełnienie marzenia jest taką też wielką motywacją dla dziecka. Bo ono oczekuje na ten moment spełnienia marzenia, dostaje dodatkowy zapał do walki z chorobą. Gdy marzeniem jest np. wyjazd do Disneylandu, to nasz podopieczny, nasz Marzyciel musi być w dobrej kondycji fizycznej. I wówczas ma taką motywację, żeby się dobrze czuć, że musi walczyć z tą chorobą. I to jest bardzo ważne w procesie leczenia. To jest terapeutyczna część spełnienia marzeń – dodaje A. Wójcik.

Wolontariusze mogą realizować się na wielu płaszczyznach działań w niesieniu pomocy i przykładaniu się do spełnienia konkretnego marzenia. Każdy z nich odpowiada za konkretne zadania, jedni zajmują się akcjami promocyjnymi, inni szukają darczyńców, a jeszcze inni są odpowiedzialni za kontakt z Marzycielem i jego rodziną.

– Na co dzień zajmujemy się bardzo szerokim wachlarzem zadań. Dlatego każdy też może znaleźć sobie u nas jakąś część, którą chciałby wykonywać, ponieważ my na co dzień zarówno poszukujemy sponsorów, jak i organizujemy kiermasze charytatywne, akcje promocyjne. Bierzemy udział w różnych eventach, przygotowujemy treści na stronę internetową, no a przede wszystkim spotykamy się z dziećmi, z ich rodzinami i poznajemy ich marzenia, a później je spełniamy – wyjaśnia A. Wójcik.

Fundacja na terenie kraju działa od 2004 r. W obecnej chwili na terytorium Polski znajduje się 16 filii, gdzie wolontariusze koordynują prace, których celem jest spełnienie kolejnych marzeń.

– W zeszłym roku w Lublinie spełniliśmy już 600 marzeń. W ostatnim czasie spełnialiśmy marzenie o wyjeździe do Disneylandu, o tym, żeby dostać papugę żako, która mówi. Inne, a zarazem jedne z ostatnio spełnianych marzeń, to nowy wystrój pokoju, a także spotkanie z Robertem Lewandowskim czy Karolem Okrasą – wylicza A. Wójcik.

Spotkanie dla osób zainteresowanych odbędzie się 9 grudnia o godzinie 17.00 w Zespole Szkół nr 1 imienia Władysława Grabskiego w Lublinie, przy ul. Podwale 11. Szczegółowe informacje dla kandydatów na wolontariuszy znajdują się TUTAJ.

« 1 »
DO POBRANIA: |