Już po raz 13. studenci z Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL organizują Studenckie Spotkania Komunikacji.
Wydarzenie odbędzie się 8 maja na KUL pod hasłem „Jak zachować dobrostan psychiczny w zmediatyzowanym świecie”.
- Rzeczywistość medialna ulega transformacji, a nawet rewolucji. Jako studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz członkowie Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL mamy świadomość współczesnych wyzwań, szans i zagrożeń, dlatego w tym roku organizujemy Studenckie Spotkania Komunikacji w nieco zmienionej formule. Chcemy skorzystać z wiedzy eksperckiej i uzyskać narzędzia, które nie są powszechne, a dzięki którym będziemy mogli lepiej, bezpieczniej i wydajniej realizować nasze pasje dziennikarskie, a jednocześnie uzyskać wiedzę jak radzić sobie z totalnie zmediatyzowanym świecie - podkreślają organizatorzy.
Pomysł na tegoroczny temat wynika z faktu, że w dobie nadzwyczaj szybkiego rozwoju technologii komunikacyjnych, polaryzacji społecznej i niepewności jutra, zbyt mało miejsca poświęca się dobrostanowi psychicznemu konsumentów mediów, ale i dziennikarzy. Dbałość o higienę cyfrową powinna stanowić stały element profilaktyki zdrowotnej, ale również edukacji medialnej.
- Rzeczywistość medialna ulega transformacji, a nawet rewolucji. Jako studenci dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz członkowie Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa KUL mamy świadomość współczesnych wyzwań, szans i zagrożeń, dlatego w tym roku organizujemy Studenckie Spotkania Komunikacji w nieco zmienionej formule. Chcemy skorzystać z wiedzy eksperckiej i uzyskać narzędzia, które nie są powszechne, a dzięki którym będziemy mogli lepiej, bezpieczniej i wydajniej realizować nasze pasje dziennikarskie, a jednocześnie uzyskać wiedzę jak radzić sobie z totalnie zmediatyzowanym świecie - podkreślają przedstawiciele Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa.
Program
XIII Studenckie Spotkania Komunikacji
Jak zachować dobrostan psychiczny w zmediatyzowanym świecie?
8 maja 2025 r.
CTW-02
10.00 Otwarcie XIII Studenckich Spotkań Komunikacji
Prelekcja i warsztat prowadzony przez certyfikowanych psychoterapeutów: Dorotę Sieńko-Gładysz i Marcina Jareckiego dla studentów dziennikarstwa i komunikacji społecznej
10. 30 CTW 02 – warsztat dla 1 grupy studentów
10.30 CTW-114 – warsztat dla 2 grupy studentów
14.15 C-1031
Panel naukowy: „W kierunku większej wrażliwości. Relacje człowiek–zwierzęta w mediach”
Agnieszka Gozdyra – Polsat News
Ewa Jabłońska – Poleskie Psy Ratownicze
Henryk Duda, prof. KUL – Instytut Językoznawstwa
ks. dr hab. Rafał Jakub Pastwa - Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania