Ks. dr Dariusz Jaworski nowym proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Lublinie

rp

dodane 02.09.2019 20:20

Przez kilkanaście lat był misjonarzem w Ameryce Południowej, teraz zastąpił na urzędzie proboszcza ks. kan. Marka Warchoła. Uroczystego wprowadzenia dokonał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Ks. dr Dariusz Jaworski nowym proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Lublinie Nowy proboszcz podczas Mszy św. z udziałem metropolity lubelskiego. Agnieszka Grela

Parafia Chrystusa Króla w Lublinie ma nowego proboszcza. Jest nim ks. dr Dariusz Jaworski, wieloletni misjonarz, który w Ameryce Południowej spędził szesnaście lat. Zastąpił na urzędzie proboszcza ks. kan. Marka Warchoła, który został proboszczem parafii MB Różańcowej i kustoszem sanktuarium MB Latyczowskiej w Lublinie.

Uroczystego wprowadzenia nowego proboszcza do parafii Chrystusa Króla dokonał abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski. Abp Stanisław odwiedził ks. Jaworskiego i jego wspólnotę w Celica w Ekwadorze, a także pozostałych misjonarzy, w lutym ubiegłego roku.

Ks. dr Dariusz Jaworski nowym proboszczem w parafii Chrystusa Króla w Lublinie   Przywitanie przez parafian. Agnieszka Grela

Ks. D. Jaworski krzyż misyjny otrzymał 12 stycznia 2003 r. z rąk abp. J. Życińskiego podczas Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego w Lublinie. Abp Życiński podkreślił wtedy, że przywołując sakrament chrztu, ze wzruszeniem patrzy na ks. Dariusza, który zdecydował się głosić Chrystusa w Ekwadorze. - Przez jego przykład uświadamiamy sobie, że chrześcijanin powinien być świadkiem niebios otwartych, zasłuchanym w Boży głos ukazujący Umiłowanego Syna jako źródło nadziei - mówił. Życzył wtedy misjonarzowi, by znalazł w Ekwadorze wspólnotę ducha i zrozumienia.

Wprowadzenie na urząd proboszcza parafii Chrystusa Króla w Lublinie w gronie prezbiterów i w otoczeniu parafian miało miejsce 1 września 2019 r. Dzięki uprzejmości Agnieszki Greli możemy zaprezentować bogatą galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Czytaj także: