Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa, leczył się na chorobę płuc

rp,dz-l

dodane 19.03.2020 13:30

Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Wirusa wykryto u niego 18 marca. Parafia jest pod kontrolą służb sanitarnych - informuje rzecznik diecezji.

Ksiądz, u którego wykryto koronawirusa, leczył się na chorobę płuc Sytuacja w parafii Białopole jest pod kontrolą służb sanitarnych. Marek Piekara /Foto Gość

Jak poinformował w specjalnym komunikacie rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej – zakażony wirusem ksiądz z parafii Białopole w powiecie chełmskim od kilku dni przebywał w szpitalu z powodu złego stanu zdrowia. Leczył się na chorobę płuc.

– Ostatni raz sprawował liturgię w kościele parafialnym 9 marca. Gdy poczuł się chory, liturgię w jego zastępstwie sprawował inny kapłan. Wirus wykryto 18 marca. Sytuacja w parafii jest pod kontrolą służb sanitarnych. Opieka duszpasterska w koniecznych przypadkach zapewniona jest przez księży z sąsiednich parafii. Przestrzegane są wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego – napisał w oficjalnym komunikacie ks. kan. Michał Maciołek, rzecznik diecezji zamojsko-lubaczowskiej.

Czytaj także: Ksiądz z powiatu chełmskiego zakażony koronawirusem.