Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Niedzielny w archidiecezji lubelskiej

Lubelski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Liturgia
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • HISTORIA DIECEZJI
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • KURIA

Najnowsze Wydania

  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
  • Gość Extra 2/2025 (12)
    Gość Extra 2/2025 (12) Dokument:(9271942,Oczy Serca)
  • GN 21/2025
    GN 21/2025 Dokument:(9268666,Przyszłość świata)
  • GN 20/2025
    GN 20/2025 Dokument:(9259124,Kochać człowieka, piętnować zło)
lublin.gosc.pl → Wiadomości z archidiecezji lubelskiej → Powołani do misji. Święto patronalne Ruchu Światło-Życie

Powołani do misji. Święto patronalne Ruchu Światło-Życie przejdź do galerii

To droga, którą idą dzieci, młodzież, dorośli i całe rodziny. Wszyscy spotkali się na modlitwie w archikatedrze lubelskiej w ramach święta patronalnego Ruchu Światło-Życie.

 
Eucharystia zgromadziła oazowiczów z całej diecezji. Agnieszka Gieroba /Foto Gość
⏮ ⏪
⏩ ⏭

W każdym wieku i życiowym powołaniu można odnaleźć się na drodze oazowej formacji, którą przed laty zaproponował sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki. W wielu parafiach naszej archidiecezji działają wspólnoty Dzieci Bożych, oazy młodzieżowe, czy studenckie oraz grupy dorosłych. Jedną z gałęzi Ruchu jest Domowy Kościół, czyli formacja dla małżonków.

- To droga dla każdego, którą Pan Bóg dał Kościołowi poprzez ks. Franciszka Blachnickiego. Cieszę się, patrząc na was obecnych w lubelskiej archikatedrze, że tak wielu ją podejmuje. Oznacza to, że wasze świadectwo życia przyciąga innych, a wspólnota jaką tworzycie, daje wam radość i pozwala żyć w świetle Bożego słowa - mówił bp Artur Miziński, który przewodniczył Eucharystii w archikatedrze sprawowanej z okazji święta patronalnego Ruchu.

Ksiądz Franciszek Blachnicki, dziś kandydat na ołtarze, zawierzył przed laty powstającą wspólnotę Matce Bożej Niepokalanej. Był przekonany, że pod Jej skrzydłami możliwy jest rozwój ruchu, który będzie przyciągał ludzi do Chrystusa. Miał rację. Tak powstały oazy, podczas których przez 15 dni ludzie odkrywali swoją słabość i zarazem moc, jaką można czerpać z Jezusa, którego ogłaszali uroczyście swoim Panem i Zbawicielem.

Ubiegły rok w naszej archidiecezji był szczególny - oazowicze obchodzili jubileusz 50 lat od pierwszej oazy. Była to okazja do wielu wspomnień i wyróżnień, ale także do spojrzenia w przyszłość, bo Ruch wciąż się rozwija, przyciąga nowych członków i pokazuje, że życie, w którym Panem i Zbawicielem jest Jezus, jest po prostu lepsze.

Tematem obecnego roku formacyjnego są słowa "Powołani do misji". Wpisuje się on w kolejny znak czasu, jakim jest zbliżający się Rok Jubileuszowy chrześcijaństwa 2025, któremu zgodnie z wolą papieża Franciszka będzie towarzyszył temat „Pielgrzymi nadziei”.

« ‹ 1 › »
Święto patronalne Ruchu Światło-Życie

Foto Gość DODANE 07.12.2024 AKTUALIZACJA 07.12.2024

Święto patronalne Ruchu Światło-Życie

​Oazowicze z całej archidiecezji spotkali się na dorocznym święcie patronalnym.  

ag

|

GOSC.PL

publikacja 07.12.2024 14:56

FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • RUCH ŚWIATŁO–ŻYCIE ARCHIDIECEZJI LUBELSKIEJ
  • ŚWIĘTO PATRONALNE

Polecane w subskrypcji

  • Demokracja, elity i prezydent-elekt
    • Jacek Wojtysiak
    Demokracja, elity i prezydent-elekt
  • Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
    • Polska
    • Piotr Legutko
    Walka trwała do ostatniej chwili. Kto zdecydował o ostatecznym wyniku wyborów prezydenckich?
  • „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Wniebowstąpienie” w obrazie z XVI wieku
  • Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
    • Rozmowa
    • Marcin Jakimowicz
    Dlaczego Pan Bóg nie jest korkiem do wanny? Rozmowa z Kamilem Gąszowskim, autorem najnowszej książki z biblioteki „Małego Gościa”
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X