Bardzo dobry artykuł. Szkoda, że nie można pobrać w całości na facebooka. Nie każdy dotrze do wersji papierowej, jednego numeru też nie można kupić w formie elektonicznej, czy najlepiej wybrany artykuł.
Przesąd o antykoncepcyjnym działaniu różnych szczepionek pokutuje od lat, w różnych wersjach. W obecnym przypadku jest wyjątkowo szkodliwy, ponieważ w Kenii dużo noworodków umiera na tężec - dlatego postanowiono zaszczepić przede wszystkim młode kobiety.
Antykoncepcyjne działanie kenijskiej szczepionki podobno stwierdziła organizacja Kenya Catholic Doctors Association. Otóż taka organizacja po prostu nie istnieje, a różne portale jeden za drugim kolportują pogłoski. Gość Niedzielny też - doprawdy wstyd mi za Was.
Nie, nic nie udowodniono. Szczepionka jest bezpieczna (również dla kobiet w ciąży), nie działa antykoncepcyjnie ani nie powoduje sterylizacji. "Tężec noworodków jest częsty w krajach rozwijających się (czasem jest to nawet połowa wszystkich przypadków), obarczony 85% śmiertelnością, a u dzieci, które przeżyją, obserwuje się opóźnienia w rozwoju." Cierpieć i umierać będą niewinne dzieci..
A jak te dzieci zarazają sie tezcem? Bi jest to bakteria beztlenowa. Od kiedy można się uodpornic na bakterie przez szczepienie? Na tezec można chorować wielokrotnie a nawet przechorowanie choroby nie daje uodpornienia. Jeszcze do niedawna taka informacja widniała na Stronie sanepidu. Usunięto ja ponieważ ludzi myślących nie zachęcała do szczepień a wręcz przeciwnie.
To znane metody stosowane przez finansowane przez możnych tego świata organizacje. Jak ktoś nie wierzy katolikom, to niech sięgnie po "Wiernego ogrodnika" Johna Le Carre'a. Kilka lat temu o promowanie aborcji, polegającej na tzw. regulacji menstruacji, oskarżyli WHO obrońcy życia. Według nich instytucja ta promuje metodę sztucznych poronień w krajach, gdzie aborcja jest zakazana. Regulacja menstruacji, zwana także ekstrakcją menstruacyjną, stosowana jest przez kobiety, które zauważyły brak miesiączki i przypuszczają, że mogą być w ciąży, jednak nie chcą czekać na wyniki testu ciążowego. Jeśli kobieta jest tym czasie w ciąży, ekstrakcja menstruacyjna doprowadza do aborcji. Ponieważ możliwa jest sytuacja, że kobieta w takim przypadku nie jest w ciąży, tego typu procedury są dozwolone w krajach, gdzie aborcja jest zakazana. Tak jest na przykład w Bangladeszu, gdzie metoda ta jest dozwolona od lat 70. XX w. WHO powołała w tym kraju specjalny fundusz (Challenge Fund) w wysokości 2,73 mln dolarów przy udziale holenderskiego Ministerstwa Współpracy i Rozwoju, rządu Bangladeszu i innych pozarządowych organizacji. Urzędnicy twierdzili, że fundusz pozwoli sfinansować projekty mające na celu m.in. zmniejszenie śmiertelności wśród matek podczas porodu o trzy czwarte. Zwolennicy powołania funduszu uważają, że poziom śmiertelności matek uda się obniżyć poprzez zwiększenie nacisku na takie metody planowania rodziny jak regulacja menstruacji. Ich zdaniem udostępnienie tej metody zredukuje przypadki śmierci wśród matek i zmniejszy prawdopodobieństwo, że kobiety te będą uciekać się do "niebezpiecznej aborcji". Ale krytycy takiego podejścia podkreślają, że regulacja menstruacji nie przyczyni się do tego, iż porody będą bezpieczniejsze. Przypominają przy tym, że według UNICEF, głównymi przyczynami śmierci wśród matek jest brak fachowej opieki ginekologicznej, wykwalifikowanego personelu położniczego i niedożywienie wśród brzemiennych, a nie "niebezpieczna aborcja". Połowa z mieszkanek Bangladeszu w wieku reprodukcyjnym cierpi na niedowagę, a w 2001 r. tylko przy około 12 proc. porodów asystował wykwalifikowany personel medyczny.
Poniżej link do artykułu http://www.matercare.org/news-publications/medical-news/catholic-doctors-speak-tetanus-vaccination-campaign-is-all-about-population-control/
Im głębiej się wczytuję, tym bardziej śmierdzi mi to bzdurą. Wg. tego artykułu podobno znalezioną w szczepionkach na tężec substancją jest gonadotropina kosmówkowa https://www.lifesitenews.com/news/a-mass-sterilization-exercise-kenyan-doctors-find-anti-fertility-agent-in-u inaczej human chorionic gonadotropin (hCG). O tym możesz sobie poczytać tu, http://en.wikipedia.org/wiki/Human_chorionic_gonadotropin . Sęk w tym, że od tego bezpłodności nie uzyskasz, ba są na rynku dostępne środki mające ... poprawić płodność oparte na hCG http://www.merck.com/product/usa/pi_circulars/p/pregnyl/pregnyl_pi.pdf, a samo hCG do produkcji leku jest pobierane z moczu ciężarnych kobiet...
Organizm wykrywa Hcg w towarzystwie adjuwantu czyli środka, który dodatkowo wzmacnia odpowiedź obronną organizmu. W związku z tym organizm się uodparnia zarówno na patogeny, na które ma uodparniać szczepionka oraz w tym wypadku na Hcg. Jego obecność w szczepionce na cokolwiek jest niczym nieuzasadniona.
To czemu u nas ostatnio wycofali szczepionkę przeciw rotawirusom i leki na przeziębienie które były stosowane u nas przez co najmniej 20-30 lat? Można było ją zbadać? Można było. W takim razie koncerny farmaceutyczne celowo wypuszczają w obieg szczepionki i leki które zagrażają zdrowiu i życiu
@Aga, oczywiście, że udowodniono. Szczepionka powodująca bezpłodność jest stosowana powszechnie w celu kontroli populacji koni w USA. Poszukaj, zrozumiesz. Mechanizm działania jest dobrze znany i nie ma powodu myśleć, że takie coś nie istnieje dla człowieka. Przykład: http://www.bioone.org/doi/abs/10.2193/2005-779?journalCode=wild
Ta konkretna szczepionka powoduje bezpłodność na 2 lata. Są też inne, działające dożywotnio.
Niestety piszesz bzdury. Jedyne co może się pojawić u koni po wielokrotnym podaniu hCG, to podwyższony poziom reakcji na tą gonadotropinę. Badania przeprowadzono w latach 90 w Anglii.
Po źródła odsyłam do: - Konferencji Episkopatu Kenii: http://www.kccb.or.ke/home/?s=tetanus http://www.kccb.or.ke/home/news-2/3451/ (na 59 próbek 3 zawierały beta-hcg) - opracowań medycznych dotyczących szczepienia gonadotropiną kosmówkową, na przykład tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9083611 - Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Immunocontraception#Human_chorionic_gonadotropin
W tym momencie na świecie więcej ludzi umiera z otyłości niż z głodu. To po pierwsze. Po drugie, jeżeli zgadzasz się, żeby inny człowiek mógł być traktowany jak bydło, które można kastrować, to nie dziw się kiedy te same standardy zostaną narzucone tobie... Sterylizacja to ładniejsza nazwa dla kastracji
Bzdura jeżeli szczepionkę podaje się co dziesięć lat zakładając iż kobieta ma lat 20 to dawki przypominające weźmie mając lat .... wtedy sterylizacja szczepionkowa nie potrzebna natura zrobi swoje to cytat ze strony PZH „Osobom dorosłym zalecane są przypominające szczepienia przeciw tężcowi, raz na 10 lat najlepiej szczepionką dTap (przeciw błonicy, tężcowi i krztuścowi) lub inną szczepionką ze składnikiem tężca” wiec o co chodzi przeciwciała szkoda ratunku naprawdę poczytajcie nim taka bzdurę ktoś napisze ps do lektury bo to zakrawa na analfabetyzm spoleczenstwa
Co za brednie! A jak nazywa się ta "zbrodnicza" sterylizująca po piątym podaniu substancja? Nijak, bo nie istnieje. Jak katolicki portal może powtarzać takie kłamstwa.
Dlaczego zarzucane jest kłamstwo, skoro ten preparat może mieć faktycznie takie działanie? Czy tu wszyscy znają relacje świadków, rozmawiali z lekarzami tam, na miejscu? Badali te preparaty, że wypowiadają się tak stanowczo?
ale to żadna nowość w 2016 fundacja Bila Gatesa działała podobnie, rzad Indii wystąpił z oficjalnym oskarżeniem fundacji , oczywiście przy pieniadzach GATESA sprawa zostanie zamieciona pod dywan ale nie wszysto w internecie ginie...na szczeście .
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji,
w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu.
Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11.
Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w
Polityce prywatności.
GN 01/2015DODANE 01.01.2015AKTUALIZACJA 27.04.2020
Antykoncepcyjne działanie kenijskiej szczepionki podobno stwierdziła organizacja Kenya Catholic Doctors Association. Otóż taka organizacja po prostu nie istnieje, a różne portale jeden za drugim kolportują pogłoski.
Gość Niedzielny też - doprawdy wstyd mi za Was.
"Tężec noworodków jest częsty w krajach rozwijających się (czasem jest to nawet połowa wszystkich przypadków), obarczony 85% śmiertelnością, a u dzieci, które przeżyją, obserwuje się opóźnienia w rozwoju."
Cierpieć i umierać będą niewinne dzieci..
Tak, wiem, trudno uwierzyć w taka podłość. Ale prawdą jest to, co prawdą jest, a nie to co, komuś mieści albo nie mieści się w głowie.
To znane metody stosowane przez finansowane przez możnych tego świata organizacje. Jak ktoś nie wierzy katolikom, to niech sięgnie po "Wiernego ogrodnika" Johna Le Carre'a. Kilka lat temu o promowanie aborcji, polegającej na tzw. regulacji menstruacji, oskarżyli WHO obrońcy życia. Według nich instytucja ta promuje metodę sztucznych poronień w krajach, gdzie aborcja jest zakazana. Regulacja menstruacji, zwana także ekstrakcją menstruacyjną, stosowana jest przez kobiety, które zauważyły brak miesiączki i przypuszczają, że mogą być w ciąży, jednak nie chcą czekać na wyniki testu ciążowego. Jeśli kobieta jest tym czasie w ciąży, ekstrakcja menstruacyjna doprowadza do aborcji. Ponieważ możliwa jest sytuacja, że kobieta w takim przypadku nie jest w ciąży, tego typu procedury są dozwolone w krajach, gdzie aborcja jest zakazana. Tak jest na przykład w Bangladeszu, gdzie metoda ta jest dozwolona od lat 70. XX w. WHO powołała w tym kraju specjalny fundusz (Challenge Fund) w wysokości 2,73 mln dolarów przy udziale holenderskiego Ministerstwa Współpracy i Rozwoju, rządu Bangladeszu i innych pozarządowych organizacji. Urzędnicy twierdzili, że fundusz pozwoli sfinansować projekty mające na celu m.in. zmniejszenie śmiertelności wśród matek podczas porodu o trzy czwarte. Zwolennicy powołania funduszu uważają, że poziom śmiertelności matek uda się obniżyć poprzez zwiększenie nacisku na takie metody planowania rodziny jak regulacja menstruacji. Ich zdaniem udostępnienie tej metody zredukuje przypadki śmierci wśród matek i zmniejszy prawdopodobieństwo, że kobiety te będą uciekać się do "niebezpiecznej aborcji". Ale krytycy takiego podejścia podkreślają, że regulacja menstruacji nie przyczyni się do tego, iż porody będą bezpieczniejsze. Przypominają przy tym, że według UNICEF, głównymi przyczynami śmierci wśród matek jest brak fachowej opieki ginekologicznej, wykwalifikowanego personelu położniczego i niedożywienie wśród brzemiennych, a nie "niebezpieczna aborcja". Połowa z mieszkanek Bangladeszu w wieku reprodukcyjnym cierpi na niedowagę, a w 2001 r. tylko przy około 12 proc. porodów asystował wykwalifikowany personel medyczny.
http://www.bioone.org/doi/abs/10.2193/2005-779?journalCode=wild
Nie ma powodu by sądzić, że takie szczepionki nie powstały dla ludzi.
http://www.bioone.org/doi/abs/10.2193/2005-779?journalCode=wild
Ta konkretna szczepionka powoduje bezpłodność na 2 lata. Są też inne, działające dożywotnio.
- Konferencji Episkopatu Kenii: http://www.kccb.or.ke/home/?s=tetanus
http://www.kccb.or.ke/home/news-2/3451/ (na 59 próbek 3 zawierały beta-hcg)
- opracowań medycznych dotyczących szczepienia gonadotropiną kosmówkową, na przykład tutaj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9083611
- Wiki: https://en.wikipedia.org/wiki/Immunocontraception#Human_chorionic_gonadotropin
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.