Nowy numer 13/2024 Archiwum

Kobiety na medal

Władze Lublina doceniły kobiety. W uznaniu zasług wniesionych dla miasta i jego mieszkańców prezydent wręczył kobietom medale.

15 kobiet władze Lublina doceniły za ich działalność w różnych dziedzinach życia. Wśród nagrodzonych  są następujące panie:

  1. Halina Chrzanowska - prowadzi własną firmę deweloperską Chrzanowscy Development Sp. z o.o. Niezwykle przedsiębiorcza, przygodę z własnym biznesem rozpoczęła już 35 lat temu, od tego czasu uruchomiła kilka firm. Wielokrotnie otrzymywała wyróżnienie "Kryształowa Cegła" za zrealizowane inwestycje budowlane, wyróżniona także certyfikatem "Rzetelni w Biznesie", a w ubiegłym roku zajęła 4. miejsce w rankingu „100 Kobiet Biznesu” opublikowanym przez "Puls Biznesu". Od wielu lat wspiera organizację "Razem dla Lubelszczyzny".
  2. Mirosława Gałan - od ponad 25 lat prowadzi własną firmę Multi Frigo Sp. z o.o. Wdraża nowe technologie gastronomiczne oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie handlu i hotelarstwa. Pracuje społecznie, jest wiceprezesem zarządu Business Centre Club i jednocześnie Kanclerzem Lubelskiej Loży Business Centre Club.
  3. Ewa Hadrian - bibliotekarz-kustosz, pracownik Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego w Lublinie, zajmuje się informacją naukową oraz promowaniem czytelnictwa. Współautorka programu kulturalnego „Afisz” w Telewizji Lublin. Odznaczona m.in. Srebrnym Krzyżem Zasługi i Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
  4. Agata Koss-Dybała - dziennikarka Radia Lublin, a także współpracowniczka II Programu Polskiego Radia i pisma "Cogito". Autorka audycji społeczno - kulturalnych, m.in. poświęconych tematyce Unii Europejskiej. Pracowała w redakcji Kwartalnika Literackiego "Kresy", pełniła funkcję rzeczniczki prasowej KUL.
  5. Grażyna Lutosławska - dziennikarka redakcji publicystyki Radia Lublin. Autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych, felietonów oraz scenariusza teatralnego dla dzieci. Kuratorka wystaw w Galerii Radia Lublin. W 2013 roku została uhonorowana tytułem Mistrza Mowy Polskiej.
  6. Halina Martyńska-Kobylarz - prezes i założycielka Fundacji Lubelski Uniwersytet Drugiego Wieku. Inicjatorka działań edukacyjnych i kulturalnych, rozwijających aktywność społeczną osób w wieku 45+. Podejmuje również działania kierowane do dzieci z rodzin dysfunkcyjnych. Wieloletni pracownik Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją”, zaangażowana nauczycielka języka polskiego i propagatorka kultury i czystości słowa.
  7. Katarzyna Michalak - dziennikarka Radia Lublin. Należy do najwybitniejszych reportażystek świata, wielokrotnie nagradzana za reportaże radiowe i słuchowiska dokumentalne zarówno w kraju, jak i za granicą. Laureatka nagrody PRIX ITALIA 2006 za reportaż „Niebieski płaszczyk" oraz GRAND PRIX przyznawanego przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji w dziedzinie reportażu i dokumentu radiowego.
  8. Bogumiła Nowicka - dziennikarka Radia Lublin, związana z rozgłośnią od ponad 40 lat. Obecnie zajmuje się publicystyką kulturalną, szczególną uwagę poświęca muzyce poważnej oraz folklorowi. Autorka audycji „Skarbnica folkloru" oraz „Z malowanej skrzyni". Wielokrotnie nagradzana w konkursach radiowych oraz wyróżniana za upowszechnianie folkloru.
  9. Bożena Pietras - przewodnicząca lubelskiego Koła Stowarzyszenia Dużych Rodzin 3+, niezwykle zaangażowana w pracę społeczną, zwłaszcza w propagowanie prorodzinnych postaw. Jej aktywność przyczyniła się do wprowadzenia w Lublinie Karty Dużej Rodziny. Pani Bożena Pietras jest również silnie zaangażowana w organizację Zjazdu Dużych Rodzin w Lublinie.
  10. Agnieszka Schulz-Brzyska - pianistka i pedagog. Jedna z najbardziej aktywnych artystek Ziemi Lubelskiej. Koncertuje na całym świecie. Jej repertuar obejmuje utwory solowe i kameralne, od baroku po muzykę współczesną. Poza działalnością koncertową cieszy się wieloma sukcesami pedagogicznymi jako wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz nauczyciel w szkołach muzycznych.
  11. Siostra Łucja Soares-Justyniano - przełożona Domu Wynagrodzicielek, który prowadzi rodzinny dom dziecka. Siostra Łucja stara się zapewnić dzieciom warunki bytowe i materialne, a także stworzyć przyjazne środowisko dla rozwoju podopiecznych, wspomaga ich w opiece i wychowaniu. Angażuje się także w akcje społeczne oraz wydarzenia związane z propagowaniem idei rodzicielstwa zastępczego oraz wspieraniem dzieci chorych.
  12. Anna Szmidt - wolontariuszka działająca na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością, była przewodniczącą Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób Upośledzonych Umysłowo w Lublinie, angażuje się w projekty dla mam dzieci niepełnosprawnych pomagając im w powrocie na rynek pracy. Uczestniczy w redagowaniu Internetowego Biuletynu dla Osób Niepełnosprawnych - niepelnosprawni.lublin.pl.
  13. dr Maria Bożenna Wawrzycka - ordynator Oddziału Położniczego Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie, znakomity fachowiec w swojej dziedzinie. Z jej pomocą powstała na terenie oddziału szkoła rodzenia, poradnia laktacyjna oraz poradnictwo rodzinne. Dzięki niej kobiety w ciąży oraz ich rodziny otoczone są doskonałą opieką.
  14. Małgorzata Woźniak - nauczycielka nauczania zintegrowanego w Szkole Podstawowej numer 29 w Lublinie, z 28 letnim stażem pracy. Prowadzi zajęcia w sposób nowoczesny, aktywizuje uczniów i mobilizuje do udziału w konkursach, co przekłada się na sukcesy dzieci i młodzieży, a także wpływa na rozwój ich potencjału. Z wielkim zaangażowaniem pełni funkcję wychowawcy klasy. Współpracuje także z lubelskimi instytucjami i organizacjami.
  15. Małgorzata Zuzaniuk - Prezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Polskich „Razem”. Od 2009 roku stoi na czele Sieci sklepów Lewiatan- Razem funkcjonujących na terenie całej Lubelszczyzny. Reprezentuje lubelskie środowisko małego i średniego biznesu branży FMCG na poziomie detalu. W sposób aktywny działa na rzecz kupców z Lubelszczyzny - poszukuje nowych ścieżek rozwoju, koncentruje się na opracowaniu i wdrożeniu działań i narzędzi, które są realnym wsparciem dla właścicieli sklepów.
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy